Aizvadīts jau sestais BJC “Daugmale” komandu turnīrs “Ģimeņu čempionāts šahā 2018”

15.12.-16.12. Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” aizvadīts jau sestais ģimeņu čempionāts šahā. Šogad tas bija īpaši kupli pārstāvēts, un pie galdiņiem sēdēja 59 komandas (rekords!) no Rīgas, Baložiem, Olaines, Carnikavas, Jelgavas un Jūrmalas.

Divāsdienās kopumā aizvadītās septiņas ātrā šaha (15+5) kārtas, par čempioniem kļuva galvenie favorīti Stepanovu ģimene – dēls Dans un tēvs Timofejs, nacionālais šaha meistars. Viņi ieguva 11,5 punktus no 14 iespējamajiem. Otro vietu ar 10,5 punktiem ieņēma Burenkovu ģimene – tēvs Dmitrijs un dēlsArtjoms. Trešā vietā ievietojas  Valeiņu ģimene – tēvs Jānis un meita Ieva (10 punkti).

Atsevišķā nominācijā komandām, kuru sastāvā piedalījās tikai jaunieši vai jaunietes līdz17 gadiem, pirmo vietu ieguva brāļi Freibergi, Andrejs un Filips (kā 2017.gadā, tikai cita sastāvā  – Raimonds un Filips). Otrā vieta šajā kategorijā piešķirta brāļiem Tolmačoviem, Romānam un Artjomam, trešie – Krasiļņikovu ģimene, brālis Aleksandrs unmāsa Marija.

Individuāli pie pirmā galdiņa visās 7 partijās uzvarēja BJC “Daugmale” šaha pulciņa audzēknis – Artjoms Burenkovs,otrā vieta tika Miķelim Vingrim (6,5punkti), un trešā vieta – Gustavam Rupajam (6,5).

Pieotra galdiņa 100% rezultātu parādīja meistarkandidāts Ģirts Tenis. Otro vietu ieguva Jāzeps Vaičuks (6,5 punkti), bet trešo – Nacionālais meistars Timofejs Stepanovs (6,5 punkti).

Tika arī atzīmēti arī paši jaunākie dalībnieki. Piecus gadus veca Aļona Tolmačeva, kura spēlēja ar vecvectēvu Aleksandru Viškeru (80 gadi) un sešgadīgais Arons Gozs. Atzīmēti arī visvecākie: Aleksandrs Viškeris (80 gadi – 6,5 punkti), Voldemārs Hermanis (83 gadi), un Vitauts Liepiņš no Limbažiem (85 gadi – 5 punkti), kurš 1959.gadā simultānspēlē uzvarēja Mihailu Tālu!

Īpašiatzīmējams labākais rezultāts sieviešu meiteņu komandām – Maklakovu ģimene, māte Nellija ar savu meitu Naomi (8 gadi). Viņas ierindojās 10.vietā kopvērtējumā.

Organizatoriizsaka īpašu pateicību par turnīra atbalstu Novikontas Jūras koledžai, Semjonovu ģimenei, Raimondam Vambutam, kā arī BJC “Daugmale” šaha pulciņu audzēkņu vecākiem.

Ģimeņu čempionātu laureāti:
2018.gads. 1. Stepanovu ģimene, 2. Burenkovu ģimene, 3. Valeiņu ģimene

2017.gads. 1. Semjonovu ģimene, 2. Grīvnieku ģimene, 3. Stepanovu ģimene
2016.gads. 1. Semjonovu ģimene, 2. Vambutu ģimene, 3. Stepanovu ģimene
2015.gads. 1. Golstu ģimene, 2. Vambutu ģimene, 3. Petrovsku ģimene
2013.gads. 1. Goginu ģimene, 2. Starcevu/Ļaško ģimene, 3. Grīvnieku ģimene
2012.gads. 1. Žiļajevu ģimene, 2. Serdjuku ģimene, 3. Proņinu ģimene


BJC “Daugmale” šaha trenere Poļina Ni