Bērnu un jauniešu centra ”Daugmale” audzēkņu un pedagogu viesošanās Līgatnē

12 Feb 2019

Janvāra nogalē Rīgas Bērnu un jauniešu centra ’’Daugmale” stikla mākslas darbnīcas audzēkņi un pedagogi viesojās Augšlīgatnes Dienas un interešu centrā, kur, noslēdzot 25.jubilejas gadu, bija apskatāma izstāde ’’Noskaņas”. Darbnīca savu dzimšanas dienu svin februārī, tāpēc darbi izstādei bija izvēlēti ziemas noskaņās: baltā stikla kausējumi, stikla krāvuma lampa “Ledus sirds’’, stikla mozaīkas u.c.

Darbnīcas audzēkņi regulāri piedalās Rīgas, Latvijas un starptautiska mēroga izstādēs un konkursos, gūstot panākumus un augstu sava darba vērtējumu.

Audzēkņi darbnīcā apgūst ne tikai dažādas stikla apstrādes tehnikas, bet aktīvi piedalās radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs, labprāt daloties ar savu pieredzi un prasmēm ar citiem. Arī šoreiz uz Līgatni atvedām savu stikla apgleznošanas darbnīcu, kurā iesaistījās gan jaunā paaudze, gan seniori.

Darbnīcu vadīja vecākās grupas audzēknes Kitija un Justīne. Kitija: ”Tā kā Līgatnē nav iespēja nodarboties ar stiklu, darbnīcas apmeklētājiem stāstījām par daudzveidīgajām stikla apstrādes iespējām. Tas raisīja bērnu un aktīvo Līgatnes pensionāru interesi. Seniori deva pozitīvu stimulu turpmākai darbībai.”

Ar siltu tēju un gardumiem mūs laipni sagaidīja Amatu mājas vadītāja Areta Raudzepa. Līgatnes Amatu māja atrodas vienā no Līgatnes papīrfabrikas kultūrvēsturiskā centra strādnieku rindu mājām Skolaskalnā.

Tajā čakli rosās audējas, tiek piedāvātas dažādas radošās darbnīcas, tai skaitā papīra liešanas darbnīca. Papīra mākslas pasaulē mūs ieveda papīra mākslas meistare Diāna Gustava, pastāstot par materiāla daudzveidīgajām pārvērtībām. Rezultātā katram dalībniekam tapa 2 radoši darbi.

Dienas aktīvo daļu pavadījām Tīklu parkā ložņājot, lēkājot, spēlējoties ar lielajām bumbām. Turpat blakus esošās Zeit Atpūtas centra kafejnīcas darbinieki mūs iepazīstināja ar ēkas vēsturi. Uzzinājām, ka PSRS laikos tur ražoja motociklistu ķiveres. Šodien interjers pārsteidz ar oriģināliem dizaina elementiem, tas ir piemērots izstāžu organizēšanai. Mūsu apmeklējuma dienā varējām apskatīt bijušo ķiveru rūpnīcas strādnieku fotogaleriju.

Līgatne noteikti ir vieta, kur mums visiem gribas atgriezties vēl un vēl.

Ieskaties! Vairāk foto šeit

Stikla mākslas darbnīcas ‘’Mozaīka’’ pedagogs Ilze Rimicāne

Janvāra nogalē Rīgas Bērnu un jauniešu centra ’’Daugmale” stikla mākslas darbnīcas audzēkņi un pedagogi viesojās Augšlīgatnes Dienas un interešu centrā, kur, noslēdzot 25.jubilejas gadu, bija apskatāma izstāde ’’Noskaņas”. Darbnīca savu dzimšanas dienu svin februārī, tāpēc darbi izstādei bija izvēlēti ziemas noskaņās: baltā stikla kausējumi, stikla krāvuma lampa “Ledus sirds’’, stikla mozaīkas u.c. Darbnīcas audzēkņi regulāri […]

READ MORE