Pulciņš “Kinoklubs “Horizonts”” svin vasaru “Cinevillā”

Uzreiz pēc mācību gada nobeiguma, pirmajā jūnija dienā, pulciņa “Kinoklubs “Horizonts”” audzēkņi, draugi un atbalstītāji diezgan kuplā skaitā devās uz kinoparku “Cinevilla” Tukuma novada Slampes pagastā “Vidus Vecvagaros”. Tā tika nosvinētas mācību gada beigas kā arī gūtas jaunas zināšanas par filmu veidošanas posmiem un filmu menedžmenta īpatnībām. Protams, bija uzzināts kas jauns arī par Latvijas kino vēsturi.

“Cinevillā” tiek saglabātas vēsturiskās butaforiskās celtnes, dekorācijas un rekvizīti no vairākām Latvijas un ārzemju filmām, kas tika veidotas šajā Baltijas lielākajā filmēšanas laukumā. Iziet cauri šiem kinoparka dārgumiem gida pavadībā – bija interesanti un tiešām aizraujoši. Bet vislabāk audzēkņiem patika specefektu šovs, dažādas sporta aktivitātes un “Nameja labirints”, kas tika veidots, filmas “Nameja gredzens” ietekmē. “Labirints” piedāvā visu, kas ir filmā – negaidītus sižeta/ceļa pavērsienus, situācijas, kas prasa drosmi un atjautību un tt. Daži vēlējās to iziet vēl un vēl.

Diena bija saulaina un silta, čivināja putniņi, pa ceļam uz “Cinevillu” no abām pusēm slejās lauki ar magonēm un rudzupuķēm. Tas bija brīnišķīgs skolēnu vasaras sākums un arī laba iedvesma padomāt atlikušajā brīvajā laikā par tikko atklātiem filmu veidošanas noslēpumiem un trikiem.

 

Foto: no pulciņa arhīva –> šeit

Lilita Aleksejeva

interešu izglītības skolotāja

pulciņš “Kinoklubs “Horizonts””

laleksejeva2@edu.riga.lv