Starptautiskais bērnu mākslas konkurss “Lidice 2019” Rīgā

11 Feb 2019

Jau 47. reizi notiek Starptautiskais bērnu mākslas konkurss “Lidice 2019”, kuru  Latvijā organizē Valsts izglītības satura centrs  sadarbībā ar Rīgas Interešu izglītības metodisko centru un Čehijas Republikas vēstniecību Latvijā. Lepojamies, ka mūsu interešu izglītības metodiķe, stikla mākslas darbnīcas vadītāja, Ilze Rimicāne, ir viena no šī ikgadeja projekta organizatoriem.

2019.gadā aprit 150 gadi kopš izveidota D.Mendeļejeva Ķīmisko elementu periodiskā tabula. 47.Starptautiskās bērnu mākslas izstādes-konkursa „Lidice 2019” organizatori sadarbībā ar UNESCO izvēlējušies tēmu “Ķīmija”, kas saistīta ar mūsu ikdienu – no apavu zolēm un ceļu segumiem zem mūsu kājām līdz krāšņai uguņošanai virs mūsu galvām. Ietverot tematisko loku  – uguns nozīme cilvēces attīstībā, alķīmija un alķīmiķi, atomi, molekulas, ķīmiskie savienojum, nozīmīgi atklājumi (metalurģija, degviela u.c.), ķīmija  ikdienas dzīvē (iepakojums, kosmētika, medikamenti u.c.), krāsas ap mums.

Šogad ir saņemti vairāk kā 900 darbus no visas Latvijas. Pēc žūrijas vērtējuma, 211 darbi tika izvirzīti izstadei Latvijā, un pēc tās darbi ceļos uz Čehijas pilsētu Lidice, kur tos tālāk vērtēs jau starptautiska žūrija.

No Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” tika iesniegti 5 darbi, 2 no tiem guva Žūrijas atzinību.

Konkursa “Lidice 2019” izstāde ir  apskatāma no 5. – 21. februārim Latvijas universitātes Ķīmijas fakultātes Dabas mājā Jelgavas ielā 1.

Jau 47. reizi notiek Starptautiskais bērnu mākslas konkurss “Lidice 2019”, kuru  Latvijā organizē Valsts izglītības satura centrs  sadarbībā ar Rīgas Interešu izglītības metodisko centru un Čehijas Republikas vēstniecību Latvijā. Lepojamies, ka mūsu interešu izglītības metodiķe, stikla mākslas darbnīcas vadītāja, Ilze Rimicāne, ir viena no šī ikgadeja projekta organizatoriem. 2019.gadā aprit 150 gadi kopš izveidota D.Mendeļejeva […]

READ MORE