Animācijas un virtuālās grafikas datoru studija

–>NODARBĪBU GRAFIKS

Uzņem audzēkņus no 9 līdz 25 gadiem

Pedagogs Jekaterina Staverska

29614510
jstaverska@edu.riga.lv

Nodarbības notiek Jēkabpils ielā 19a, 203.t.

Animācijas un virtuālās grafikas datoru studijas aizsākumi Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale”  ir meklējami 1993.gadā. Pirmā datorklase toreiz absolūti neatgādinātu mūsu šodienas datorklasi. Uz šo brīdi iepriekšējā datorklase izskatītos kā datormuzejs. Patiešām – datori sadzīves vai mājas lietošanai toreiz izskatījās šādi – pretstatā milzīgajai elektroniskajai skaitļošanas mašīnai, kuru pat vienā istabā nevarēja ievietot lielā izmēra dēļ.

Taču mēs bijām laimīgi veikt savus pirmos soļus datorpasaules zināšanās un vēl joprojām darbojamies šajā pašā klasē, nemitīgi uzlabojot tehnisko aprīkojumu.

Pedagogs Jekaterina Staverska Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” strādā kopš 1994.gada, nemitīgi uzlabojot, pārveidojot un atjauninot Animācijas un virtuālās grafikas datoru studijas interešu izglītības programmu.

Pulciņa pirmsākumos datori strādāja bez grafiskās programmatūras, tādēļ nācās ikvienu komandu ievadīt manuāli. Jā, un pašas iespējas – ātrdarbība, atmiņas apjoms, informācijas nesēji – bija tālu no mums ikdienā pierastajiem jaunās paaudzes datoriem. Nodarbībās mēs mācījāmies datora uzbūvi, informācijas izmēru vienības, skaitļošanu skaitļošanas sistēmās, mācījāmies pielietot programmatūras BASIC valodu, ar kuras palīdzību veidoja grafiskās programmas un zīmēja dažādus objektus. Bet audzēkņiem bija ļoti interesanti, nodarbības apmeklēja neizlaižot nevienu, sēdēja pa diviem cilvēkiem pie viena datora. Tajā laikā netika organizēti konkursi, pulciņš strādāja vien tāpēc, ka visiem bija interesanti.

Pakāpeniski tika atjaunots tehniskais nodrošinājums, programmas. Tas vienmēr bijis interesanti, jo ir iespēja pārsteigt un priecāties par jaunajām iespējām. Un atkal bija jāmācās viss un par visu. Audzēkņus pusaudžu vecumā visvairāk interesēja grafiskās programmas, animācija, tādēļ interešu izglītības pulciņš sāka attīstību tieši šajā virzienā. Protams, izpētījām visas Microsoft Office programmas, sākām piedalīties konkursos.

Vislielākie sasniegumi: 1.vieta Aleksandram Dimovam Latvijas mēroga konkursā, 2006.gadā izveidojot lielu animāciju „Vilks un septiņi kazlēni” Flash programmā. Arī pulciņa audzēkņi Anatolijs Urtāns un Aleksejs Erins saņēma godalgotas vietas.

Liela uzvara bija 2017.gada starptautiskajā konkursā „Es dzīvoju pie jūras”, kurā  Jevgēņijs Danileiko saņēma 3.vietu vecākajā grupā. Brīnišķīgais Karolinas Kononenko darbs šajā konkursā arī saņēma atzinību.

Jevgēņijs Danileiko šobrīd studē Mākslas akadēmijā datorgrafiku.

Karolina Kononenko katru gadu piedalījās konkursos, gūstot 2. un 3. vietas. Šobrīd Karolina beidz koledžu dizainera specialitātē.

Daudz audzēkņu savu dzīvi ir sasaistījuši ar programmēšanu un šobrīd ir vieni no vadošajiem speciālistiem savas nozares specialitātēs – Viktors Engovatovs, Sergejs Ivanovs, Dmitrijs Česnakovs, Vladimirs Slavs, Kirils Dorošins.

Šodien mēs strādājam grafikas programmās un apgūstam programmēšanas pamatus. Mēs apgūstam vektorgrafikas programmas INKSCAPE, rastra grafikas GIMP, 3D grafiku programmā BLENDER.

Prototipējām un drukājam darbus uz 3D printera.

Lāzedruka.

Darbojamies ļoti interesantā programmā SCRATCH – šī programmēšanas valoda liek saprast, kas ir komanda, kā to var organizēt, lai atrisinātu nolikto uzdevumu. Un, protams, neaizmirstam izskaidrot visus nesaprotamos momentus darbā ar Microsoft Office programmu paketi.

Pateicoties tam, visiem mūsu audzēkņiem arī skolā datorzinībās ir teicamas atzīmes.