Dzintara un metāla apstrādes studija “Rotiņa”

Dzintara un metāla apstrādes studija “Rotiņa”

NODARBĪBU GRAFIKS –> šeit

Nodarbības notiek: Jēkabpils ielā 19a, 310.telpā un Maskavas ielā 279/7

 

Bērnu un jauniešu centrā “ Daugmale” no 1996. gada darbojas Dzintara un metāla apstrādes studija “Rotiņa”.

Audzēkņi mācās 3 vecuma grupās vecumā no 5 līdz 19 gadiem.

Jaunākajā grupā audzēkņiem tiek piedāvāts vairāk iepazīties ar vizuālās mākslas pamatiem – tās ir dekoratīvas kolāžas, sienas planšetītes, dāvanas no dzintara un citiem dabas materiāliem.

Vecākā grupā audzēkņi veido gan dekoratīvas, gan tematiskas kompozīcijas, izmantojot tautas mākslas motīvus un latviešu rakstu zīmes – simbolus.

Nodarbībās audzēkņi tiek iepazīstināti ar dažādiem dabas materiāliem un to apstrādes tehnikām. Studijā „Rotiņa” audzēkņi tiek iepazīstināti ar dzintara vēsturi, apstrādi un tā ārstniecisko nozīmi.

Dzintara un metāla apstrādes studija “Rotiņa” aktīvi darbojas mazo mākslinieku radošajās darbnīcās Vērmanes dārzā, skolās, kur rāda savas prasmes rotu izgatavošanā. Ik gadu studija piedalās tematiskajās un gadalaiku svētku izstādēs, pilsētas, valsts un starptautiska mēroga izstādēs. „Rotiņas” audzēkņi ir ieguvuši gan atzinības rakstus, gan pirmās un otrās vietas Dabas muzeja rīkotajos konkursos “Pļava” un citur. Viens no augstākajiem sasniegumiem – Riharda Strautmaņa iegūtā „Zelta rozes medaļa” Starptautiskajā bērnu mākslas izstādē-konkursā „Lidice”.

Dzintara un metāla apstrādes studiju “Rotiņa” vada Lūcija Kalniņa, absolvējusi Igaunijas Valsts Mākslas Akadēmiju, guvusi pedagoģisko izglītību RTU.

Pedagogs aktīvi iesaistās BJC “Daugmale” organizētajās vasaras nometnēs, vadot radošās darbnīcas.

Ja esi radošs, vienmēr būsi gaidīts, un gūsi jaunus draugus mūsu pulciņā!