Rīgas  un Latvijas mēroga apbalvojumi

Latvijas Lepnums

Laikraksts Diena un TV 3 kopš 2004.g. rīko ikgādējo akciju – Latvijas lepnums, lai atrastu un godinātu cilvēkus, kas dara vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt vai sagaidīt. Cilvēkus, kas sarežģītā situācijā nevis paliek malā, bet iet un dara, lai atbalstītu, glābtu, palīdzētu, piepildītu cerību vai klusu sapni.

Latvijas lepnums 2018 – Zinaida Hermanoviča

2018.12.11. Latvijas Lepnums. Svinīgās pusdienas. Hotel de Roma. Foto: Anrijs Požarskis
Esam lepni, ka šogad Latvijas lepnuma nominācijā “Skolotājs” balvu saņēma Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” ilggadīgā integrācijas skoliņas “Rūķīši” pedagoģe Zinaida Hermanoviča.
Zinaida Hermanoviča māca cittautiešu pirmsskolas vecuma bērnus jau ceturtdaļgadsimtu, iepazīstinot viņus ar valodas skaistumu, būtību un veidojot bērnos izpratni caur kustībām, spēlēm, latviskajām vērtībām.
Foto Anrijs Požarskis

Caur ērkšķiem uz zvaigznēm – Mārtiņš Vizulis

2018.12.11. Latvijas Lepnums. Prezidenta pils. Foto: Anrijs Požarskis

Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale”  lepojas ar savu bijušo karate audzēkni Mārtiņu Vizuli, treneris Gints Feldmanis. Viņš šogad Latvijas lepnumā saņēma balvu nominācijā “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm” par savu neatlaidību, drosmi un cīņassparu.
Foto Anrijs Požarskis

Izcilības balva kultūrā

Izcilības balva kultūrā tika iedibināta 2014. gadā pēc kultūras ministres Daces Melbārdes aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu, lai ik gadus izvērtētu un godinātu nozīmīgus starptautiska mēroga panākumus kultūrā. 

Balvas piešķiršanas mērķis ir izteikt Latvijas valsts atzinību par izciliem starptautiska mēroga sasniegumiem kultūrā, kas devuši būtisku ieguldījumu Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, veicinājuši pozitīvu Latvijas tēlu, cēluši Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtību Latvijas sabiedrībā.

Matīss Komļevs (BJC  “Daugmale” stikla mākslas darbnīcas “Mozaīka”audzēknis, pedagogs Ilze Rimicāne) – Kultūras ministrijasapbalvojuma jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādes unskatēs mākslu nozarēs saņēmēji par panākumiem laikā no 2017.gada 1.janvāra līdz 2017. gada31.decembrim

BJC  “Daugmale” stikla mākslas darbnīcas “Mozaīka”audzēknis Matīss Komļevs un pedagogs Ilze Rimicāne

Rīgas sakarīgākais skolotājs

Rīgas skolēnu domes rīkotais, kopš 2004.g., konkurss “Rīgas Sakarīgākais skolotājs”. Ikvienam Rīgas skolēnam ir iespēja nobalsot par, viņaprāt, sakarīgāko skolotāju. Katru gadu tiek izvirzīti 50 Rīgas sakarīgākie pedagogi.

2014.g. – Stikla mākslas darbnīcas “Mozaīka” pedagogs, Latgales priekšpilsētas pasākumu koordinatore Ilze Rimicāne

2010.g. – Brīvā laika un sporta pedagogs Jānis Kalniņš

2007.g. – Itāļu valodas kluba vadītāja, interešu izglītības metodiķe Inga Korņejeva


Gada balva cīņu sporta veidos

2018.g. – Grieķu -romiešu cīņas audzēknis Daniels Demčenko, pedagogs Andrejs Trubeckojs – labākais sportists U-20 grieķu-romiešu cīņā junioriem

2019.01.05. Jūrmala. Gada balvas cīņas sporta veidos 2018. Photo / Ilmārs Znotinš

2018.g. – Karatē bijušais audzēknis Mārtiņš Vizulis, pedagogs Gints Feldmanis – labākais sportists karatē (ar īpašām vajadzībām)

2019.01.05. Jūrmala. Gada balvas cīņas sporta veidos 2018. Photo / Ilmārs Znotinš

Sporta nominācija

Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta Departaments no 2004.g. organizē Rīgas pašvaldības iestāžu audzēkņu un pedagogu nomināciju
sportā.

Mērķis – izteikt atzinību Rīgas pašvaldību iestāžu pedagogiem un audzēkņiem par sasniegumiem sportā, kā arī iepazīstināt rīdziniekus ar pilsētasveiksmīgākajiem sportistiem.

2007.g. Nominācija “Labākais sportists”Indulis Bekmanis (riteņbraukšana), Romāns Grjaznovs (grieķu/romiešu
cīņa)
2005.g.

Nominācija “Labākais sportists”Viktorija
Tarasenko (lēkšana uz batuta),  Konstantīns Gabrāns (cīņu sports), Zane Magone (dambrete), Indulis Bekmanis
(riteņbraukšana)

Nominācija “Labākais treneris” – Ludmila Tarasenko (lēkšana uz batuta)