Mazo gudrinieku skola

Mazo gudrinieku skola – vispusīgi attīstoša programma pirmsskolas vecuma bērniem

–>NODARBĪBU GRAFIKS

Nodarbības vada sākumskolas un sporta pedagogs Dainis Svistuhins.

dsvistuhins@edu.riga.lv, 26311285

Nodarbības notiek Jēkabpils ielā 19A, 304. kabinetā.

Nodarbības audzēkņiem no 3 līdz 5 gadu vecumam.

„Mazo gudrinieku skolas” aizsākumi meklējami Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” jau vairāk kā 20 gadu senā pagātnē. Jau tolaik skoliņas mērķis bija veidots tā, lai mazās meitenes izaugtu par mazām zinošām lēdijām un mazie zēni par maziem prasmīgiem džentlmeņiem, kuriem pedagogs apguvei sniedz ne tikai zināšanas, bet arī prasmes uzvesties, būt pieklājīgiem un laipniem.

Programmā tiek piedāvāts aktuāls, plašs klāsts tematu, kurus audzēkņi pedagoga vadībā izzina caur rotaļām un lomu spēlēm. Nodarbības audzēkņiem sniedz iespēju interesantā veidā iepazīties ar citiem bērniem, mācīties runas prasmes, ciparu un burtu pirmsākumus, darbošanos grupā, veidot pozitīvu pieredzi saskarsmē ar citiem bērniem, apgūt kustību rotaļas, darboties ar lego , krāsot, zīmēt, veidot darbus no plastilīna, mācīties darboties ar šķērēm un līmi, saskatīt vienādo un atšķirīgo, uzzināt par dabu un apkārtni.

Katru gadu ”Mazo gudrinieku skolas” audzēkņi iepazīst latviešu tautas tradīcijas – gaidot Mārtiņdienu, Meteņus, Lieldienas un citus svētkus, audzēkņi mācās ne tikai dziesmas un dejas, bet pat interesējas par galdā celtajiem ēdieniem un svētku parašām.

Audzēkņi ne tikai aktīvi apmeklē nodarbības Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale”, bet ik pa laikam labprāt ieskatās arī kādā no Rīgas muzejiem, piemēram, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā var aplūkot vilcienu mēroga modeļus un pat vadīt savu vilciena sastāvu.

Gadu gaitā „Mazo gudrinieku skolā” tiek organizēti tradicionāli pasākumi – ik gadu maijā noslēguma pasākums. Interesanti, ka pasākumi tiek dažādoti un kopīgais pasākums var būt pat kā audzēkņu velosacensības Miera dārzā.

Skolotājs Dainis Svistuhins “Mazo gudrinieku skolu” vada otro gadu.

Pēc programmas „Mazo gudrinieku skola” apguves audzēkņiem tiek sniegta iespēja turpināt attīstīt savas prasmes “Sprīdīšu skolas” programmas nodarbībās.