Badmintona spēle

NODARBĪBU GRAFIKS —> ŠEIT

Salvis Lozda
26165818
slozda3@edu.riga.lv

BJC “Daugmale”, Kaņiera iela 15 (sporta zāle);
J.G.Herdera Grīziņkalna vsk., Lauku iela 9 (sporta zāle).

 

Helēna Kova

28847053
helenakovaa@gmail.com

BJC “Daugmale”, Kaņiera iela 15 (sporta zāle)

J.G.Herdera Grīziņkalna vsk., Lauku iela 9 (sporta zāle);

BJC „Daugmale” badmintons

 

BJC „Daugmale” badmintons pulciņš darbojas no 2014.gada. Savas darbības rezultātā no 1. izglītības pakāpes un sešpadsmit audzēkņiem ir izaudzis līdz četru pakāpju izglītības līmeņiem ar kopējo audzēkņu skaitu 52.

Pulciņa mērķis ir dot iespēju Rīgas pilsētas bērniem un jauniešiem pavadīt  brīvo laiku atraktīvi, sportiski, azartiski un veselīgi.

Pulciņa uzdevums, ņemot vērā katra bērna un jaunieša individuālos mērķus, prasmes un iespējas, iepazīstināt  ar Olimpisko sporta veidu – sporta badmintonu. Un sniegt iespēju katram iemācīties spēlēt  badmintonu no azartiskas vienkāršas āra, vecāsmammas pagalma  spēles līdz profesionālam badmintona spēlētājam, kļūstot par  čempionu savā  novadā, savā pilsētā un  pat līdz Latvijas Republikas čempionam.

Darbojoties badmintona pulciņā audzēknis var apgūt iemaņas ne tikai badmintona spēlē, bet arī citās pasaulē pazīstamajās sporta spēlēs – futbolā, basketbolā, frīsbijā u.c. Tāpat badmintona pulciņā audzēknim tiek sniegta iespēja apgūt arī vieglatlētikas pamatus – izturību, ātrumu. Šādā veidā audzēknis iemācās prasmīgāk darboties ar jebkuru sporta spēļu bumbu, nodarboties ar sporta un deju aerobiku.

Bērniem un jauniešiem, kuriem badmintona spēle sāk pārvērsties par vienu no dzīves lielākajiem izaicinājumiem, pie mums var iemācīties izcilu un profesionālu badmintona spēli, iegūstot teicamu badmintona spēles tehniku, izcilu sportisku fizisko sagatavību, psiholoģisku un emocionālo noturību, un kļūt par Latvijas Republikas vienu no vadošajiem spēlētājiem savā vecuma grupā.

BJC „Daugmale” badmintonā pašreizēji trenējās Latvijas jaunatnes pēdējās olimpiādes čempions. Pulciņa dalībnieki ir vairākkārtīgi Latvijas čempioni savās vecuma grupās, vairāku godalgotu vietu ieguvēji Latvijas čempionātos. Pulciņu dalībnieki ir pārstāvējuši Latviju un ieņēmuši vadošās pozīcijas Latvijas Republikas izlasēs Eiropas un pat Pasaules junioru čempionātos. Audzēkņi ir bijuši 2017. g. Eiropas U-17 čempionātā Prāgā, 2018. g. Eiropas  Junioru čempionātā Tallinā, 2019. g Eiropas U-17 čempionātā Polijā, 2019. g. Pasaules junioru čempionātā Kazaņā, Krievija, 2020.g. Eiropas U-15 čempionātā Francijā.

BJC „Daugmale” badmintona vadītājs Salvis Lozda ir absolvējis LSPA kā badmintona vecākais treneris. Pirms BJC „Daugmale” ir strādājis par badmintona treneri Valkas novada sporta skolā un bijis sporta skolotājs Valkas novadā un Strenču pilsētā.

Viens no labākajiem S.Lozdas audzēkņiem ir bijis Latvijas pieaugušo badmintona čempionāta otrās vietas ieguvējs un, aktīvi trenējoties, ir bijis viens no Latvijas vadošajiem spēlētājiem, kas treniņprocesā ir bijis vienās treniņnometnēs ar Krievijas, Ukrainas vadošajiem spēlētājiem, kas tobrīdēji bija starp  pasaules 50 labākajiem badmintona spēles meistariem.

Badmintona pulciņš sadarbojas ar līdzīgām badmintona spēles skolām Igaunijā, Lietuvā, vairākām Polijas skolām un ļoti bieži organizē sadraudzības braucienus, apmeklējot šo skolu organizētās sacensības. Piedāvājums doties braucienā tiek izteikts visiem pulciņa dalībniekiem, neskatoties uz audzēkņa tobrīdējo spēlētprasmi. Kā vienu no lielākajiem un tālākajiem braucieniem var minēt Horvātijas, Zagrebas apmeklējumu 2019. gada septembra mēnesī.