Dizains, kokapstrāde

NODARBĪBU GRAFIKS –> šeit

Jēkabpils iela 19a, 0.stāvs, 25.t.

Dizaina, kokapstrādes interešu izglītības programma Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” tiek īstenota kopš 2010.gada, sniedzot audzēkņiem iespēju izprast un apgūt pilnu darba procesu no skicēm, kur tiek atrisinātas projektējamo priekšmetu formas, proporcijas, funkcijas, tehniskie risinājumi, līdz pat konkrētām koka dizaina konstrukcijām, elementiem un mēbelēm materiālā.

Apmācības mērķi un uzdevumi ir veicināt audzēkņu radošo spēju apzināšanos, attīstību un izpausmi jebkurā darbā, kā arī motivēt apgūt kokapstrādes amatu un virzīt audzēkņus karjeras izvēlē.

Interešu izglītības programmas darbība organizēta trīs izglītības pakāpēs. Pirmā pakāpe sniedz pamatzināšanas un pamatiemaņas dizainā un kokapstrādē, taču ar katru pakāpi audzēkņu zināšanas un darba prasmes aug.

Pedagogs Imants Kārkliņš

29135409,   ikarklins@edu.riga.lv

Seno spēļu izgatavošana un vadīšana

INTERESANTI:
Pirogrāfija- uguns raksti

Pirogrāfija- zīmējumu iededzināšana kokmateriālā vai uz ādas. No grieķu vārdiem pyr (uguns) un gráfo (raksti). Veic ar pirogrāfu jeb iededzināmo aparātu. Protams, attīstoties tehnoloģijām, līdzīgu efektu panāk ar lāzergravēšanu (izmantojot lāzera staru). Viennozīmīgi, pirogrāfija bērniem attīsta motoriku (pārkopējot zīmējumu, izjūtot pirogrāfa degļa piespiediena spēku, laiku) , ir saistoša un interesanta. No kāda vecuma- kopš māk pārkopēt zīmējumu uz kokmateriāla sagataves (vai tas būtu saplāksnis, vai masīvkoks), un saprot- karsts, vari apdedzināties! (temperatūra ~450-750°C) Interesanta gan zēniem, gan meitenēm.