Akrobātikas studija “Melanž”

Akrobātikas studija “Melanž”

Pedagogi:

Akrobātikas studijas trenere Irina Levit VFS trenere Marina Čukina
29932786

ilevit@edu.riga.lv

29653001

mcukina@edu.riga.lv

Nodarbības notiek Vizlas ielā 1 (sporta zāle) un Aglonas ielā vingrošanas zālē

NODARBĪBU GRAFIKS —> ŠEIT

Akrobātikas studija “Melanž” savu darbību Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” uzsāka 2016. gadā.

Studijas pamats ir akrobātika, taču te var apgūt arī gaisa vingrošanu, oriģinālo žanru, žonglēšanu un ekvilibristiku.

Akrobātikas studijas „Melanž” mērķi un uzdevumi ir:

  • mācīt audzēkņiem pārvaldīt savu ķermeni, novērtēt savu fizisko stāvokli un regulēt to apmācības aktivitātes laikā;
  • veidot muzikāli ritmiskās prasmes audzēkņu vidū;
  • iemācīt audzēkņiem sākotnējās darbības prasmes;
  • veidot audzēkņu kustību kultūru (balstoties uz sporta pamatiem – vingrošanu, akrobātiku un horeogrāfiju);
  • izveidot audzēkņu zināšanu, spēju un prasmju sistēmu uz cirka mākslas pamata;
  • iemācīt audzēkņiem estētiski un skaidri izpildīt akrobātiskos elementus, savienojumus un kompozīcijas.

Nodarbības cirka disciplīnās attīsta atsaucību, koordinācijas izjūtu un orientāciju telpā, uzlabo vestibulārā aparāta darbību un kopumā uzlabo veselību. Koncentrēšanās uz intensīvu programmas izpēti un apmācību apmeklēšanas regularitāti garantē audzēkņiem ieteiktā repertuāra savlaicīgu asimilāciju. Veiksmīgākajiem un apdāvinātākajiem audzēkņiem tiek nodrošināts papildu triku klāsts. Programma ir paredzēta plašai auditorijai, un to var apgūt jebkurš praktiski vesels cilvēks.

Studijā audzēkņu grupas veido pēc apmācības līmeņa un vecuma: 1. izglītības pakāpē darbojas audzēkņi, apgūstot pamatus. Šī sākotnējā apmācība parasti ilgst vienu līdz divus mācību gadus, iekļaujot akrobātikas, žonglēšanas, balansēšanas un vispārējās fiziskās sagatavotības pamatu apguvi. Audzēkņi 3. izglītības pakāpē ir pabeiguši pamatapmācību un pilnveidojas cirka žanru apgūšanā. Šie audzēkņi piedalās dažādos cirka un deju konkursos un festivālos.

Akrobātikas studija “Melanž” lepojas ar saviem audzēkņiem:

  • 2018. gadā martā Akrobātikas studijas „Melanž” audzēkņi ar akrobātisko priekšnesumu “Ēģiptes freskas” ieņēma pirmo vietu starptautiskā cirka festivālā Vācijā. 2019.gada augustā Rīgā starptautiskajā cirka festivālā “Brīnumu pilna pasaule” mūsu komanda ieņēma pirmo vietu.
  • 2019.gadā novembrī starptautiskajā cirka festivālā “Tveras feerija” Krievijā ar akrobātisko priekšnesumu “Garden of blooming lianes” mēs izcīnījām 1.vietu.

Šobrīd Akrobātikas studijā „Melanž” ir iesaistīti aptuveni 70 cilvēki. Pamatsastāvā ir bērni un jaunieši no 9 līdz 17 gadiem.

Mūsu studijas nodarbības notiek lielā sporta zālē. Apmācības process notiek ar īstu cirka aprīkojumu un rekvizītiem. Mums ir aprīkojums gaisa vingrošanai, žonglēšanai un balansēšanai.

Par tradīciju ir kļuvis ikgadējais Akrobātikas studijas „Melanž” organizētais atskaites koncerts “Ziemassvētku eglīte” gada beigās.

Akrobātikas studijas „Melanž” audzēkņi piedalās starptautiskos konkursos un festivālos Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Baltkrievijā, Krievijā.

Akrobātikas studijas trenere Irina Levit

Irina Levit, guvusi bakalaura diplomu K.D. Ušinska v.n. Jaroslavļas Valsts pedagoģiskajā universitātē, ir Starptautiskās klases sporta meistare akrobātikā. Sporta karjeras beigās strādāja Rīgas cirkā, pēc tam Krievijas valsts cirka kompānijā par cirka mākslinieci. Strādāja par cirka studijas treneri Rīgas cirkā.

VFS trenere Marina Čukina

Marina Čukina guvusi izglītības un sporta darba speciālista ar kvalifikāciju Mākslas vingrošanā treneres izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, ir sporta meistare mākslas vingrošanā; Starptautisko sacensību noteikumu estētiskajā vingrošanā IFAGG tiesnese.

Strādā Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” par interešu izglītības pedagogu Akrobātikas studijā “Melanž”, kā arī Horeogrāfiskā ansambļa “Pērlīte” audzēkņiem vada vispārējo fizisko sagatavotību. Mākslinieciskās jaunrades centrā „Praktiskās estētikas skola” pasniedz Mūsdienu deju kā interešu izglītības pedagogs, Deju šovgrupas “Mix” akrobātikas trenere. Strādājusi VSIA „Rīgas Cirks” par cirka studija treneri.

Marina Čukina ir bijusi vairākkārtēja uzvarētāja gan individuāli, gan komandā, gūstot starptautiskus un Latvijas mēroga panākumus ar Estētiskās vingrošanas LSPA komandu, Rīgas “Cirka zvaigžnu fabrika”, Cirka studiju “ Kuraž”, Estētiskās vingrošana komandu “ Cerība”, kā arī dažādos sporta un mākslas veidos – volejbolā, basketbolā, vieglatlētikā, mākslas vingrošanā.

VFS un VFS ar ievirzi lēcienos uz batuta

Līdzfinansējums