Kāpšanas sports

Kāpšanas sports

Uzņem audzēkņus no 7 līdz 25 gadiem

NODARBĪBU GRAFIKS —> ŠEIT

Gribi iemācīties staigāt pa sienām vai pat griestiem?!

Tad kāpšanas sports ir domāts tieši tev!

Nodarbības notiek Aglonas ielā 39.

 

Šeit Tu vari:

  • apgūt kāpšanas sporta pamatus,
  • piedalīties sacensībās,
  • doties pārgājienos kalnos,
  • piedalīties nometnēs.

Kāpšanas sporta programmai BJC “Daugmale” ir senas tradīcijas. Tās aizsākumi meklējami 1991.gadā kā kāpšanas sporta, tūrisma, orientēšanas disciplīnas. Sākotnēji nodarbības norisinājās Lomonosova ielā un  Jēkabpils ielā 19a, BJC “Daugmale” galvenajā ēkā. Nodarbību laikā audzēkņi mācījās “kāpt” pa ēkas sienām, pa kāpņu margām no 1. līdz 5. stāvam. Tika izmantotas kāpnes, telpas, ēkas fasādes, pagalms, apkārt augošie koki, lai nodrošinātu kāpšanas sporta audzēkņiem apmācības efektivitāti un attīstību.

2007.gadā ar RD IKSD finansiālu atbalstu tapa kāpšanas siena vienā no BJC „Daugmale” adresēm Aglonas ielā 39.

Sienas izmēri ~117m², augstums 7,5 m, platums 12 m, 8 celiņi ar augšējo un apakšējo drošināšanu.

Lai treniņi būtu intensīvāki un veicinātu bērnu un jauniešu izaugsmi kāpšanas sportā, tad 2008. gadā kāpšanas siena tika papildināta ar griestu piebūvi (~10 m²). Ar katru gadu treniņa zāle tiek papildināta ar interesantākām un profesionālākām aizķerēm un trenažieriem, lai bērniem un jauniešiem būtu iespēja trenēties un attīstīt savas fiziskās īpašības, bet arī pievērsties šim sporta veidam nopietnāk, piedaloties arī sacensībās ārpus Latvijas robežām.

Attīstoties šim sporta veidam, radās nepieciešamība pilnveidot sporta bāzi vēlreiz. Un 2018.gada vasarā tapis kāpšanas sienas vēl viens posms: 4 celiņi, kopā 64 m², kas lieliski papildina zāli un kāpšanas iespēju, kā arī dod iespēju kāpt vēl dažādāk un brīvāk.

BJC “Daugmale” ir vairāku tradicionālu Rīgas un Latvijas sacensību organizators: “Sporta tūrisma sacensības pie Aldartorņa”, “Sasaites”, “Ātrumkāpšana” un “Boulderings”.

Fiziskās īpašības raksturo cilvēka fizisko attīstību un spēju veikt dažādas kustības. Par cik viena no svarīgākajām īpašībām dzīvē ir kustība, tad kāpšanas sports ir sporta veids, kas sniedz šīs īpašības – vispārējo fizisko sagatavotību, lieliski attīsta koordinācijas, līdzsvara īpašības. Trenējoties kāpšanas sportā bērni un jaunieši ir atraktīvi, enerģiski, bezbailīgi, gatavi uz pārmaiņām un problēmām, prot risināt šīs problēmas un iziet no sarežģītām situācijām. Šīs īpašības noder ne tikai sporta veidā, bet arī dzīvē, kas dod tieksmi cīnīties un nepadoties. Kāpšanas sports attīsta arī loģiku un prāta veiklību.

Vienkārši treniņi trenažieru zālē neuzlabos jūsu kāpšanas spējas. Labākais veids, kā kļūt par izcilu kāpēju, ir – KĀPT.  Nekādā gadījumā kāpšanas nodarbības neaizstājiet TIKAI ar trenažiera zāles apmeklējumu. Taču, lai papildinātu kāpšanas iemaņas, noteikti ir jāapmeklē trenažiera zāle, lai attīstītu muskuļus, kas nepieciešami kāpšanas sportā.

Ar to var teikt, ka kāpšanas sports ir vispusīgs sporta veids, kam nepieciešama individuāla pieeja atbilstoši katra cilvēka fiziskajai un psiholoģiskajai sagatavotībai, kā arī ir nepieciešama treniņu dažādība un specifika pie profesionāliem kāpšanas sporta treneriem.

Šajā sporta zālē kāpšanas sporta nozarē šobrīd strādā 5 ļoti zinoši, atraktīvi un attapīgi treneri, kas viens otru papildina un sniedz drošu atbalsta roku, kas ir lielisks paraugs arī bērniem un jauniešiem sadarbības prasmju attīstīšanā.

Treneris: Kaspars Vilks Santa Vilka Ilona Purmale Linda Ansone Gundega Meļķe
Kontaktinformācija

28799205

kvilks@edu.riga.lv

28322703

sgrigorjeva3@edu.riga.lv

29149767

ipurmale@edu.riga.lv

26729913

lansone6@edu.riga.lv

29729860

gmelke@edu.riga.lv

Par pedagogu: Kāpšanas sporta treneris Kaspars Vilks Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” strādā kopš 2011. gada, ieguvis bakalaura grādu sporta zinātnē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ar kvalifikāciju „fizioterapeits”, kā arī ieguvis Latvijas Sporta Federācijas B kategorijas sporta speciālista sertifikātu kāpšanas sportā. 2015.gadā kļuva par Sporta meistaru kalnu tūrismā. Treneris ar kāpšanas sportu nodarbojas kopš 2005. gada un pastāvīgi piedalās sacensībās gan kā dalībnieks, gan kā treneris. Kāpšanas sportā ir bijis Latvijas izlasē, kā arī vairākkārtējs Latvijas un Krievijas čempions alpīnismā. Debitējis Eiropas un Pasaules čempionātos. Patstāvīgi sagatavo bērnus starptautiskām sacensībām kā arī sagatavo bērnus Latvijas izlases sastāvam. Trenera audzēkņi ir vadošie kāpēji Latvijā. Kaspars Vilks aktīvi darbojas Latvijas un ārvalstu kāpšanas sporta nometņu organizēšanā.

Santa Vilka – kāpšanas sporta trenere Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale”, ieguvusi bakalaura grādu sporta zinātnē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ar kvalifikāciju „vecākā tūrisma trenere un rekreācijas speciāliste”, kā arī ieguvusi Latvijas Sporta Federācijas B kategorijas sporta speciālista sertifikātu kāpšanas sportā. 2016. gadā ieguvusi maģistra grādu Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā speciālajā pedagoģijā ar kvalifikāciju „speciālās izglītības skolotāja”.

Kopš 2012.gada Santa Vilka guvusi pieredzi strādājot kāpšanas sporta, alpīnisma un speciālās pedagoģijas jomās.

Trenere ir vairākkārtēja Latvijas, Baltijas un Krievijas čempione kāpšanas sportā un alpīnismā. Debitējusi Eiropas un Pasaules čempionātos.

Santa Vilka aktīvi darbojas Latvijas un ārvalstu kāpšanas sporta nometņu organizēšanā.

2020. gadā tika izdota S.Vilkas un I.Liepiņas grāmata par kāpšanas sportu „Kāpšanas sports. Teorija un prakse”.

Ilona Purmale Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” strādā kopš 1994.gada.

Iesākumā trenere vadīja klinšu kāpšanu, tad sporta tūrismu, šobrīd aktuālā interešu izglītības programma ir kāpšanas sports.

Ilona Purmale sāka nodarboties ar kalnu tūrismu un klinšu kāpšanu 1970.gadā. Pieredze tika iegūta Latvijā Jumpravmuižas klintīs un Aldertornī kopā ar Latvijas labākajiem klinšu kāpējiem.

1980.gadā Ilona Purmale kļuva par Sporta meistari kalnu tūrismā un 1982.gadā kļuva par Sporta meistara kandidātu klinšu kāpšanā.

Par kāpšanas sporta instruktori Ilona Purmale kļuva 1974.gadā.

Interesantākās sasniegtās virsotnes ir Elbruss 1978.gadā, Matuhorns 2000.gadā un Kazbeks 1987.un 1989.gadā.

Trenere Ilona ir ieguvusi Rīgas Domes IKSD nomināciju par mūža ieguldījumu interešu izglītībā un kāpšanas sportā.

Ilona Purmale ir pieredzes bagāta tūrisma un klinšu kāpšanas nometņu vadītāja, kā arī ekskursiju vadītāja-gids Latvijā un ārvalstīs.

Linda Ansone Bērnu un jauniešu centrā “Daugmalē” strādā kopš 2014.gada.

Ieguvusi C kategorijas kāpšanas trenera sertifikātu, apguvusi instruktora kursus pie Normunda Reinberga, Kalnu skolas absolvente.

Kopā ar saviem audzēkņiem organizēja un piedalījās kāpšanas sporta nometnēs, braucienos, nodarbībās Somijas, Polijas klintīs.

Sagatavo bērnus un jauniešus starptautiskā, Latvijas un Rīgas mēroga sacensībām.  

Gundega Meļķe – BJC “Daugmale” kāpšanas sporta trenere

Latvijas Sporta Federācijas C kategorijas trenera sertifikāts

Šobrīd papildus studē Rīgas Stradiņa universitātē veselības sporta specialitātē ar mērķi apgūt papildus zināšanas par vispārējo fizisko attīstību un treniņu vadīšanu dažādām fiziskās sagatavotības grupām.

Aktīvi piedalās alpīnisma un kāpšanas sporta sacensībās senioru vecuma grupā.

Patīk pārgājieni dabā

Ko mēs piedāvājam apgūt: Uzsākot kāpšanas sportu, bērnam ir iespēja sevi izzināt un pilnveidot drošā vidē, kur papildus strādājam pie motivācijas un ķermeņa fiziskās attīstības. Treneris dod iespēju apgūt Kāpšanas sportu visās disciplīnās- boulderings, grūtā kāpšana un ātrumkāpšana. Audzēkņiem ir sniegta iespēja gūt alpīnisma zināšanas gan virsotņu sasniegšanai, gan sacensību režīmā. Audzēkņiem, kuri apmeklē nodarbības un sevi atrod kāpšanas sportā, ir iespēja piedalīties sacensībās un piedalīties starptautiskajās nometnēs.

Ir iespēja apgūt kāpšanas sporta disciplīnas- grūto kāpšanu, ātruma kāpšanu un boulderingu. Šajās disciplīnās veicinām bērnos un jauniešos prasmes sadarboties ar citiem, lai arī šie disciplīnu veidi ir individuāls sporta veids. Veicinām domāšanas spējas, fiziskās attīstības uzlabošanu, atraktivitāti, atjautību, dinamikas un pašpaļāvības īpašības, kā arī uzlabojam koordinācijas, līdzsvara un citas svarīgas īpašības, kas noder ne tikai sportā, bet arī dzīvē.

Piedāvājam apgūt ne tikai kāpšanas sporta disciplīnas, bet arī iegūt alpīnisma prasmes un iemaņas, apgūt darbu ar virvēm.

Tiek piedāvātas iespējas piedalīties gan kāpšanas sporta sacensībās, gan arī alpīnisma tehnikas sacensībās, kā arī savas zināšanas pielietot dabā, braucot uz dabīgajām klintīm un kalniem ārpus Latvijas robežām.

Pie treneres Ilonas Purmales  ir iespēja uz kāpšanas sienas praktizēt dažādus kāpšanas sporta veidus: boulderingu, grūto kāpšanu, ātruma kāpšanu, kā arī apgūt alpīnisma–tūrisma tehnikas elementus.

Trenere regulāri organizē sacensības, un iesaista audzēkņus citu organizētājās sacensībās,  kurās audzēkņiem ir iespēja sacensties ar citiem dalībniekiem, kā arī sagatavo sportistus Latvijas un Starptautiskās kāpšanas sporta un tūrisma – alpīnisma sacensībām.

Nodarbības ir rūpīgi izplānotas un vingrojumu komplekss ir sabalansēts: iesildīšanās, spēka vingrojumi, spēles, elementi uz kāpšanas sienas, kāpšana pa dažādiem maršrutiem, izmantojot dažādu tehniku: boulderings, ātruma kāpšana un kāpšana pa grūtiem maršrutiem vai  alpīnisma tehnika, atsildīšanās vingrojumi.

Programma piedāvā bērniem vai jauniešiem apgūt kāpšanas pamatus.

Nodarbības notiek iekštelpās un ārtelpās.

Audzēkņiem ir iespēja brīvlaikos doties nometnēs, kas norisinās ārpus Latvijas, lai iepazītos ar īstām klintīm.

Labi trenējoties, audzēkņiem ir iespēja piedalīties starptautiskās sacensībās un iegūt brīnišķīgu pieredzi.

Kāpšanas sports labi attīsta vizuālo domāšanu, nostiprina visu ķermeņa muskulatūru, iemāca pārvarēt bailes.

 

 

Uz nodarbībām jābūt līdzi ūdens pudelei, sporta tērpam, un maiņas apaviem, vēlams ciešiem ar plānāku neslīdīgu zoli.

Pie treneres Gundegas var apgūt kāpšanas un alpīnisma pamatus, mezglu siešanu un darbu ar virvēm, attīstīt individuālās iemaņas un darbu komandā.

Piedāvājumā:

Vispārējā fiziskā sagatavotība, stājas, kustības, koordinācijas un līdzsvara attīstība, kas veicina domāšanu, lēmuma pieņemšanu un sadarbību komandā.

Audzēkņu vecums 7-25 gadi 7-25 gadi 7-25 gadi 5-25 gadi 5-25 gadi
Audzēkņu lielāki sasniegumi: Kaspara Vilka audzēkņi patstāvīgi izcīna Latvijas čempiona titulus kāpšanas sportā un alpīnismā. Audzēkņi arī izcīnījuši Krievijas un Baltijas čempiona titulus alpīnismā. 2019. gadā Kaspara Vilka audzēknis ieguva Interešu izglītības “Gada Balvu 2019” sportā. Kaspara Vilka audzēkņi ir startējuši Pasaules čempionātā 2017. gadā. Latvijas un Baltijas čempionātā iegūtas godalgotas vietas, kā arī iekarotas Slovākijas augstākās kalnu virsotnes un citu valstu klintis (Itālija, Horvātija, Ukraina, Polija).

Vairāki Ilonas Purmales audzēkņi ir sasnieguši augstus rezultātus sacensībās, ieguvuši lielu pieredzi un šobrīd paši kļuvuši par treneriem.

Audzēkņiem regulāri ir iespēja piedalīties kāpšanas sporta nometnēs, izbraukumos Latvijā un citās valstīs.

Papildus:

Brīvais laiks kāpšanā

Šīs ir nodarbības, kur bērni kopīgi ar vecākiem var iepazīt tuvāk kāpšanas sportu, uzlabot vispārējo fizisko attīstību un nostiprināt dziļo muskulatūru. Iespēja doties kopīgos pārgājienos un pilnveidot sevi āra apstākļos.

Brīvais laiks kāpšanā

Brīvais laiks kāpšanā

Papildus kāpšanai audzēkņi var trenēt vispārējo fizisko sagatavotību – VFS. Nodarbības notiek Reģionālajā sporta centrā “Ķengarags”

 

Brīvais laiks kāpšanā

Vispārējā fiziskā sagatavotība, pārgājieni dabā. Jaunākiem audzēkņiem iespēja nodarbībās piedalīties kopā ar vecākiem.

VFS – stadions

Aglonas iela 39

Atbildēt