Kāpšanas sports

Kāpšanas sports

Uzņem audzēkņus no 5 līdz 25 gadiem

NODARBĪBU GRAFIKS —> ŠEIT

Gribi iemācīties staigāt pa sienām vai pat griestiem?!

Tad kāpšanas sports ir domāts tieši tev!

Nodarbības notiek Aglonas ielā 39.

Šeit Tu vari:

  • apgūt kāpšanas sporta pamatus,
  • piedalīties sacensībās,
  • doties pārgājienos kalnos,
  • piedalīties nometnēs.

Kāpšanas sporta programmai BJC “Daugmale” ir senas tradīcijas. Tās aizsākumi meklējami 1991.gadā kā kāpšanas sporta, tūrisma, orientēšanas disciplīnas. Sākotnēji nodarbības norisinājās Lomonosova ielā un  Jēkabpils ielā 19a, BJC “Daugmale” galvenajā ēkā. Nodarbību laikā audzēkņi mācījās “kāpt” pa ēkas sienām, pa kāpņu margām no 1. līdz 5. stāvam. Tika izmantotas kāpnes, telpas, ēkas fasādes, pagalms, apkārt augošie koki, lai nodrošinātu kāpšanas sporta audzēkņiem apmācības efektivitāti un attīstību.

2007.gadā ar RD IKSD finansiālu atbalstu tapa kāpšanas siena vienā no BJC „Daugmale” adresēm Aglonas ielā 39.

Sienas izmēri ~117m², augstums 7,5 m, platums 12 m, 8 celiņi ar augšējo un apakšējo drošināšanu.

Lai treniņi būtu intensīvāki un veicinātu bērnu un jauniešu izaugsmi kāpšanas sportā, tad 2008. gadā kāpšanas siena tika papildināta ar griestu piebūvi (~10 m²). Ar katru gadu treniņa zāle tiek papildināta ar interesantākām un profesionālākām aizķerēm un trenažieriem, lai bērniem un jauniešiem būtu iespēja trenēties un attīstīt savas fiziskās īpašības, bet arī pievērsties šim sporta veidam nopietnāk, piedaloties arī sacensībās ārpus Latvijas robežām.

Attīstoties šim sporta veidam, radās nepieciešamība pilnveidot sporta bāzi vēlreiz. Un 2018.gada vasarā tapis kāpšanas sienas vēl viens posms: 4 celiņi, kopā 64 m², kas lieliski papildina zāli un kāpšanas iespēju, kā arī dod iespēju kāpt vēl dažādāk un brīvāk.

BJC “Daugmale” ir vairāku tradicionālu Rīgas un Latvijas sacensību organizators: “Sporta tūrisma sacensības pie Aldartorņa”, “Sasaites”, “Ātrumkāpšana” un “Boulderings”.

Fiziskās īpašības raksturo cilvēka fizisko attīstību un spēju veikt dažādas kustības. Par cik viena no svarīgākajām īpašībām dzīvē ir kustība, tad kāpšanas sports ir sporta veids, kas sniedz šīs īpašības – vispārējo fizisko sagatavotību, lieliski attīsta koordinācijas, līdzsvara īpašības. Trenējoties kāpšanas sportā bērni un jaunieši ir atraktīvi, enerģiski, bezbailīgi, gatavi uz pārmaiņām un problēmām, prot risināt šīs problēmas un iziet no sarežģītām situācijām. Šīs īpašības noder ne tikai sporta veidā, bet arī dzīvē, kas dod tieksmi cīnīties un nepadoties. Kāpšanas sports attīsta arī loģiku un prāta veiklību.

Vienkārši treniņi trenažieru zālē neuzlabos jūsu kāpšanas spējas. Labākais veids, kā kļūt par izcilu kāpēju, ir – KĀPT.  Nekādā gadījumā kāpšanas nodarbības neaizstājiet TIKAI ar trenažiera zāles apmeklējumu. Taču, lai papildinātu kāpšanas iemaņas, noteikti ir jāapmeklē trenažiera zāle, lai attīstītu muskuļus, kas nepieciešami kāpšanas sportā.

Ar to var teikt, ka kāpšanas sports ir vispusīgs sporta veids, kam nepieciešama individuāla pieeja atbilstoši katra cilvēka fiziskajai un psiholoģiskajai sagatavotībai, kā arī ir nepieciešama treniņu dažādība un specifika pie profesionāliem kāpšanas sporta treneriem.

Šajā sporta zālē kāpšanas sporta nozarē šobrīd strādā 5 ļoti zinoši, atraktīvi un attapīgi treneri, kas viens otru papildina un sniedz drošu atbalsta roku, kas ir lielisks paraugs arī bērniem un jauniešiem sadarbības prasmju attīstīšanā.

Treneris: Kaspars Vilks Elza Elizabete Baraka Linda Ansone Gundega Meļķe
Kontaktinformācija 28799205

kvilks@edu.riga.lv

20085050

eebaraka@edu.riga.lv

26729913

lansone6@edu.riga.lv

29729860

gmelke@edu.riga.lv

Kategorija: B kategorijas treneris, Kāpšanas sporta izlases treneru kolēģijā Latvijas izlasē kāpšanas sportā 2024 B kategorijas trenere
Par pedagogu: Kāpšanas sporta treneris Kaspars Vilks Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” strādā kopš 2011. gada, ieguvis bakalaura grādu sporta zinātnē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ar kvalifikāciju „fizioterapeits”, kā arī ieguvis Latvijas Sporta Federācijas B kategorijas sporta speciālista sertifikātu kāpšanas sportā. 2015.gadā kļuva par Sporta meistaru kalnu tūrismā. Treneris ar kāpšanas sportu nodarbojas kopš 2005. gada un pastāvīgi piedalās sacensībās gan kā dalībnieks, gan kā treneris. Kāpšanas sportā ir bijis Latvijas izlasē, kā arī vairākkārtējs Latvijas un Krievijas čempions alpīnismā. Debitējis Eiropas un Pasaules čempionātos. Patstāvīgi sagatavo bērnus starptautiskām sacensībām kā arī sagatavo bērnus Latvijas izlases sastāvam. Trenera audzēkņi ir vadošie kāpēji Latvijā. Kaspars Vilks aktīvi darbojas Latvijas un ārvalstu kāpšanas sporta nometņu organizēšanā.

 

Trenere Elza ar kāpšanas sportu nodarbojas jau no 2012.gada un desmit gadu laikā sacensībās ir kāpusi uz visaugstākā pjedestāla pakāpiena 5 Eiropas valstīs (Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Krievijā).

Izcīnījusi Eiropas čempiona titulu sporta tūrismā.

Vairakkārt debitējusi Eiropas un Pasaules čempionātos.

Pirmā un līdz šim vienīgā sieviete Baltijā, kura Eiropas pasaules kausa posmā kāpšanas sportā kvalificējusies pusfinālam.

Trenere joprojām aktīvi trenējas un uzkrāj pieredzi gan kāpšanas treniņos, gan mācoties Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā par kāpšanas sporta treneri.

Linda Ansone Bērnu un jauniešu centrā “Daugmalē” strādā kopš 2014.gada.

Ieguvusi C kategorijas kāpšanas trenera sertifikātu, apguvusi instruktora kursus pie Normunda Reinberga, Kalnu skolas absolvente.

Kopā ar saviem audzēkņiem organizēja un piedalījās kāpšanas sporta nometnēs, braucienos, nodarbībās Somijas, Polijas klintīs.

Sagatavo bērnus un jauniešus starptautiskā, Latvijas un Rīgas mēroga sacensībām.  

Gundega Meļķe – BJC “Daugmale” kāpšanas sporta trenere

Latvijas Sporta Federācijas C kategorijas trenera sertifikāts

Šobrīd papildus studē Rīgas Stradiņa universitātē veselības sporta specialitātē ar mērķi apgūt papildus zināšanas par vispārējo fizisko attīstību un treniņu vadīšanu dažādām fiziskās sagatavotības grupām.

Aktīvi piedalās alpīnisma un kāpšanas sporta sacensībās senioru vecuma grupā.

Patīk pārgājieni dabā

Ko mēs piedāvājam apgūt: Uzsākot kāpšanas sportu, bērnam ir iespēja sevi izzināt un pilnveidot drošā vidē, kur papildus strādājam pie motivācijas un ķermeņa fiziskās attīstības. Treneris dod iespēju apgūt Kāpšanas sportu visās disciplīnās- boulderings, grūtā kāpšana un ātrumkāpšana. Audzēkņiem ir sniegta iespēja gūt alpīnisma zināšanas gan virsotņu sasniegšanai, gan sacensību režīmā. Audzēkņiem, kuri apmeklē nodarbības un sevi atrod kāpšanas sportā, ir iespēja piedalīties sacensībās un piedalīties starptautiskajās nometnēs. Trenere dod iespēju apgūt kāpšanas sportu visās trīs disciplīnās – boulderingā, grūtajā kāpšanā un ātrumkāpšanā.

Apgūstot kāpšanas prasmes vienlaicīgi treniņos tiek attīstīta arī ķermeņa koordinācija, mobilitāte, līdzsvars, dziļā muskulatūra un speciālā fiziskā sagatavotība. Bērniem tiek iemācīta disciplīna un spēja pārvarēt grūtības.

Audzēkņi kuriem trenējoties dzirkstelīte acīs par kāpšanas sportu turpina tikai augt, tiek piedāvāta arī iespēja piedalīties sacensībās un starptautiskajās kāpšanas sporta nometnēs.

Programma piedāvā bērniem vai jauniešiem apgūt kāpšanas pamatus.

Nodarbības notiek iekštelpās un ārtelpās.

Audzēkņiem ir iespēja brīvlaikos doties nometnēs, kas norisinās ārpus Latvijas, lai iepazītos ar īstām klintīm.

Labi trenējoties, audzēkņiem ir iespēja piedalīties starptautiskās sacensībās un iegūt brīnišķīgu pieredzi.

Kāpšanas sports labi attīsta vizuālo domāšanu, nostiprina visu ķermeņa muskulatūru, iemāca pārvarēt bailes.

 

 

Uz nodarbībām jābūt līdzi ūdens pudelei, sporta tērpam, un maiņas apaviem, vēlams ciešiem ar plānāku neslīdīgu zoli.

Pie treneres Gundegas var apgūt kāpšanas un alpīnisma pamatus, mezglu siešanu un darbu ar virvēm, attīstīt individuālās iemaņas un darbu komandā.

Piedāvājumā:

Vispārējā fiziskā sagatavotība, stājas, kustības, koordinācijas un līdzsvara attīstība, kas veicina domāšanu, lēmuma pieņemšanu un sadarbību komandā.

Audzēkņu vecums 7-25 gadi 5-25 gadi 5-25 gadi 5-25 gadi
Audzēkņu lielāki sasniegumi: Kaspara Vilka audzēkņi patstāvīgi izcīna Latvijas čempiona titulus kāpšanas sportā un alpīnismā. Audzēkņi arī izcīnījuši Krievijas un Baltijas čempiona titulus alpīnismā. 2019. gadā Kaspara Vilka audzēknis ieguva Interešu izglītības “Gada Balvu 2019” sportā. Kaspara Vilka audzēkņi ir startējuši Pasaules čempionātā 2017. gadā.
Papildus: Brīvais laiks kāpšanā

Šīs ir nodarbības, kur bērni kopīgi ar vecākiem var iepazīt tuvāk kāpšanas sportu, uzlabot vispārējo fizisko attīstību un nostiprināt dziļo muskulatūru. Iespēja doties kopīgos pārgājienos un pilnveidot sevi āra apstākļos.

Nodarbības  Reģionālajā sporta centrā “Ķengarags” uz kāpšanas sienas

 

Brīvais laiks kāpšanā

Papildus kāpšanai audzēkņi var trenēt vispārējo fizisko sagatavotību – VFS. Nodarbības notiek Reģionālajā sporta centrā “Ķengarags”

 

Brīvais laiks kāpšanā

Vispārējā fiziskā sagatavotība, pārgājieni dabā. Jaunākiem audzēkņiem iespēja nodarbībās piedalīties kopā ar vecākiem.

BJC “Daugmale” kāpēji ir kāpšanas sporta Latvijas izlases sastāvā 2024. 

BJC “Daugmale” stadionā tagad ir iespēja izmēģināt veiklību galda tenisā, precizitāti novusā un ir atvērta arī kāpšanas siena! Visus sporta entuziastus gaidām ciemos Maskavas ielā 283b.Kāpšanas sienā darbojas instruktors, kas palīdz gan drošināt kāpējus, gan sniedz kādu padomu, kā uzkāpt pa sienu. Pa kāpšanas sienu var kāpt norādītajos laikos:

  • Pirmdienās 14.00 – 16.00
  • Otrdienās 16.00 – 18.00
  • Trešdienās 12.00 – 14.00
  • Piektdienās 17.00 – 19.00

Kāpšanas sienas instruktors

Elza Elizabete Baraka 

20085050

VFS – stadions

Aglonas iela 39

Atbildēt