Muzikālā studija “Gamma” + Flautas spēle

–>NODARBĪBU GRAFIKI

Muzikālā studija „Gamma”  – flautas spēles apguve

 

Flauta ir ļoti sens koka pūšamais instruments. Tas ir viens no populārākajiem pūšaminstrumentiem, ar lieliskām tehniskajām iespējām, kuru plaši izmanto solo, kamermūzikā, pūtēju un simfoniskajos orķestros. Mūsdienās sastopamas dažāda skaņas augstuma un dažāda lieluma flautas.

Flautas spēles nodarbībās iespējams apgūt blokflautas un koncertflautas spēles iemaņas, kā arī papildus gūt nelielu ieskatu par pikolo flautu.

 

Savu darbību flautas spēles programma Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” uzsāka pavisam nesen – kopš 2016.gada. Tomēr šo gadu laikā vairāki audzēkņi ir piedalījušies dažādos koncertos gan mūsu pašu BJC ”Daugmale”, gan koncertos ārpus tās.

Interešu izglītības programmas „Flautas spēle” mērķis ir apgūt flautas spēles pamata prasmes, kā arī attīstīt muzikālās un radošās spējas. Šo mērķi mēs sasniedzam, attīstot audzēkņu mūzikas uztveri un izpratni, spēlējot individuāli un kolektīvi, bet – pats galvenais – radot bērniem pozitīvu atmosfēru.

Pirmo mācību gadu veltam, lai apgūtu blokflautu, kas ir senākais flautas paveids. Tā ir maza, viegla un bērnam vieglāk saprotama. Sākot no otrā gada mācāmies spēlēt uz parastās jeb koncertflautas; ar katru nākamo gadu, attīstot savas prasmes, spēlējam arvien interesantākus skaņdarbus.

Flautas spēles pedagogs Diāna Švikule ir beigusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas bakalaura un maģistra  programmu flautas spēles pedagoģijā. Diāna Švikule ir piedalījusies pasaules slavenu flautistu meistarklasēs un aktīvi koncertē pūtēju orķestra sastāvā.

Pedagogs Diāna Švikule
28890193, dpavlovska4@edu.riga.lv

Nodarbības notiek – BJC “Daugmale”  Aglonas ielā 39

 

Lasiet par BJC “Daugmale” mūzikas interešu izglītības programmām:

Apgūsti MŪZIKU BJC “Daugmale”!