Lego

Uzņem audzēkņus no 4,5 līdz 10 gadiem

Nodarbības notiek Jēkabpils ielā 19a, 304.t.

NODARBĪBU GRAFIKS –> šeit

Pedagogs Sandra Bērziņa

26425992, sbieza2@edu.riga.lv

Jo no šiem šķietami vienkāršajiem klucīšiem var izveidot brīnumainas, sarežģītas, skaistas, interesantas lietas!

Būvēsim!

Spēlēsimies!

Attīstīsim rociņu un pirkstiņu veiklību!

Programmā ir iekļauta arī robotika!

 

LEGO ir Dāņu kultūras kanons. Jo no šiem šķietami vienkāršajiem klucīšiem var izveidot brīnumainas, sarežģītas, skaistas, interesantas lietas. Lego attīsta bērna iztēli, loģisko domāšanu, tehnisko domāšanu, radina pārvarēt grūtības, paveikt darbu līdz galam, darbam pieiet radoši, ar izdomu, meklēt savus ceļus mērķa sasniegšanā.

BJC “Daugmale” pulciņš pastāv jau vairāk kā 20 gadus, un daudzi bērni ir guvuši pozitīvas emocijas, attīstījuši pirkstu, roku veiklību, mācījušies sadarboties ar pārējiem, izpalīdzēt, ļauties fantāzijas lidojumam un pie reizes ieguvuši arī savai attīstībai vērtīgas zināšanas.

Uz Lego pulciņu aicināti bērni no 4,5 – 10 gadu vecumam.

Paši jaunākie – pirmās pakāpes audzēkņi – veido vienkāršus darbiņus pārsvarā pēc parauga, atdarinot; vingrinās kluču savienošanas principu gudrībās, kā arī krāsu piemērotā izmantošanā. Šie audzēkņi nodarbības ietvaros veic uzdevumus ar konkursa elementiem, piedalās BJC ”Daugmale” izstādēs.

Vecākie pirmsskolēni, kā arī skolu 1. – 2. klašu audzēkņi otrā izglītības pakāpē veido jau sarežģītākus darbus gan plaknē, gan telpiski, gan ar kustīgiem elementiem. Un iegūst pirmās iemaņas programmēšanā ar WE DO lego konstruktoriem. Šie audzēkņi nodarbības ietvaros veic uzdevumus ar konkursa elementiem, BJC ”Daugmale” izstādēs, dažādos Rīgas pilsētas konkursos.

Skolēni no 7-10 gadiem – trešā izglītības pakāpe – veido darbus vairākās dimensijās, apgūst un pilnveido iemaņas programmēšanā ar WE DO lego konstruktoriem. Šie audzēkņi nodarbības ietvaros veic uzdevumus ar konkursa elementiem, piedalās BJC ”Daugmale” izstādēs, dažādos Rīgas pilsētas konkursos.

 

Līdzfinansējums

Vai zināji, ka:

* “Lego” gadā saražo vairāk riepu, nekā vadošie riepu ražotāji “Goodyear”, “Michelin” un “Firestone”. “Lego” gadā saražo 318 miljonus rotaļu riepu.
* Katra “Lego” klucīša iekšpusē ir trīsciparu skaitlis, pēc kā iespējams identificēt, kad un kur tas ražots.
* “Lego” minifigūras gandrīz vienmēr ir dzeltenas, jo tā ir visneitrālākā krāsa, ņemot vērā dažādu rasu cilvēkus.
* Minifigūru galvas ir “cauras” ar īpašu mērķi – lai gadījumā, ja bērns ar tām aizrijas, pa vidu tiktu nodrošināta gaisa plūsma.
* Kopš 1949. gada, kad “Lego” sāka ražot esošā dizaina klucīšus, ir izveidojusies vesela lego subkultūra: filmas, spēles, multfilmas, sacensības, fanu klubi un seši atrakciju parki ar nosaukumu “Legoland”.
* BBC radio raidījums “More or Less” noskaidrojuši, cik augstam lego tornim būtu jābūt, lai apakšējais klucītis salūztu. Aprēķini rāda, ka apakšējais klucītis salūztu, ja tornis sastāvētu no 370 000 lego klucīšiem. Torņa augstums tad būtu 3,591 km.

Info no http://www.a.aprinkis.lv