Ģitārspēles apmācība

Ģitārspēles apmācība

—> NODARBĪBU GRAFIKI

Ģitārspēles apguves interešu izglītības programmai ir dziļas saknes un bagātīga vēsture. Programmas autors ir Latvijas slavenais mūziķis Adrians Kukuvass, unikālās ģitārspēles apmācības metodikas autors. Strādājot Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale”, ir izdevis 2 mācību grāmatas: “Esi mūžīgs bērns” un “Ar Ģitāru uz TU”. Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” sienās izauga tādi slaveni mūziķi  kā Māra Upmane-Holšteina, “The Stelites”, “Black la remie” u.c.

Adriāna iesākto programmu turpināja vadīt mūziķis un ģitārists Reinis Jaunais (www.reinisjaunais.com) – unikālās ģitārspēles tehnikas virtuozs, kā arī ģitārists Andris Oklans.

Mācīties spēlēt ģitāru Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” var gan individuāli ar pedagogu, gan mazākās un lielākās grupās. 

Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” ir arī sava ierakstu studija. Audzēkņiem ir iespēja ierakstīt savus skaņdarbus.

Šobrīd studiju vada ļoti profesionāli un ambiciozi jaunie mūziķi.

Pedagogs: Mārtiņš Ķeire  Matīss Jākobsons
 Anastasija Krivošejeva
Kontaktinformācija:

28244963

mkeire@edu.riga.lv

28223280

mjakobsons2@edu.riga.lv

youtube: matissguitar

Facebook: matissguitar

25521556

akrivosejeva@edu.riga.lv

Nodarbību vieta:

Jēkabpils ielā 19a

414.t.

Jēkabpils ielā 19a

306.t.

Aglonas ielā 39

214.kab.

Ko mēs piedāvājam apgūt:

Nodarbībās audzēkņi sper pirmos soļus ģitārspēles pasaulē – apgūst populārākos akordus un biežāk sastopamos ritmus, mācās nospēlēt dažādu grūtības pakāpju melodijas un dziesmas, kā arī paši mēģina sacerēt savus pirmos skaņdarbus.

Repertuārā iekļautas gan pazīstamas, gan mazāk zināmas dziesmas, kas ļauj paplašināt muzikālo redzesloku.

Iespēju robežās skolēniem ir iespēja arī pašiem izvēlēties, kādas dziesmas mācīties.

Daudziem mūziķiem ir lieli mērķi, viņi domā, kā būt unikāliem, kā ar savu mūziku izmainīt pasauli un – kas ir ļoti svarīgi – ir jābūt patiesam. Reāla mūzikas apguve sākās tieši ar savu muzikālo priekšstatu un rakstura pilnveidi, saprotot, kā melodija, ritms un harmonija atrod ceļu līdz cilvēka dvēseles dziļumiem. Ja Tev ir reālistiska apņēmība kļūt par tiešām labāku mūziķi un esi gatavs strādāt, es varu dalīties ar savu pieredzi, kopā muzicējot, improvizējot un pilnveidojoties akustiskās un elektriskās ģitārspēles specializācijā.

Laiku pa laikam mēs vēlamies apgūt ko jaunu, pierādīt sevi, kā arī gūt pieredzi spēlējot uz skatuves. Sākt muzicēt ir labākais risinājums! Ja vēlaties apgūt mūziku un īpaši iedziļināties ģitāras spēlē, tad pedagogs jūs gaida savās nodarbībās BJC „Daugmale”!

Jūs iemācīsieties spēlēt notis un tabas, iemācīsieties akordus un populāras dziesmas!

Nodarbībās mācīsimies mīlēt mūziku!

Audzēkņu vecums 10-25 13-25 6-25
Par pedagogu:

Ģitārspēles nodarbības Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” vada pedagogs Mārtiņš Ķeire.

Skatuves pieredze – metāla grupas “Helid”  (progressive metal band featuring  music) ģitārists un mūzikas apstrādes autors, grupas “Roast Dog” mūzikas  autors, ģitārists un mūzikas apstrādes autors

 

Ģitārspēles nodarbības Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” vada pedagogs Matīss Jākobsons.

Izglītība – Matīss Jākobsons guvis muzikālo izglītību RPIVA: profesionālais maģistra grāds mūzikas pedagoģijā, profesionālais bakalaura grāds izglītībā (Džeza un populārās mūzikas ģitārspēles skolotāja specializācija)

Skatuves pieredze –spēlējis ar Latvijas Nacionālās Operas orķestri, International Youth Symhphonic Orchestra Bremen, R. Ašmaņa bigbendu, pūtēju orķestri ”Fanfāra”, kamerorķestri ”GAUDEAMUS”, VSIA „Latvijas Koncerti” rīkoto koncertprogrammas „Ceļš” un “Mirklis pēc Dziesmu svētkiem”, kā arī Viktoru Zemgalu, Diānu Pīrāgu & Love Riders, Ansi Klintsonu un NLO, Ditu Celmiņu & Crème Brûlée, Montu Tupčijenko, Body and Soul, MJ kvartetu, Lieni Šomasi, Jenny May, Kasparu Markševicu, Gunāru Kalniņu, Lieru Stern, Innocent Sound Masters, Lietuweens, Sesto Jūdzi, MIG, MR Duo, Maggie and Friends, EXPERIMENTO, Heartway, Hits Live Band, Simple Man, NARO u.c.

Paralēli muzicēšanai, kopš 2015. gada Matīss Jākobsons strādā par ģitārspēles pasniedzēju arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā.

Protams, Matīss Jākobsons nemitīgi papildina savas zināšanas gan semināros, gan starptautiskos projektos. Viņš ir piedalījies un uzstājies kursos un zinātniskās konferencēs, ir gan piedalījies, gan pats pasniedzis meistarklases mūzikā. Matīss Jākobsons ir aktīvi iesaistījies nometņu organizācijā, kā arī visdažādākie projekti bagātina viņa kultūras un profesionālo dzīvi.

Ģitārspēles nodarbības Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” vada pedagogs Anastasija Krivošejeva.

Izglītība – Anastasija Krivošejeva pabeigusi Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolu, saņemot diplomu kā kora diriģents un solo dziedātājs. Pašlaik studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Vispārējās izglītības mūzikas skolotāju nodaļā. Ar ģitāras spēli iepazinās Daugavpils jauniešu centrā „Jaunība”.

Skatuves pieredze – meiteņu ansamblis, kur Anastasija Krivošejeva gan spēlēja, gan dziedāja populāras dziesmas uz dažādām skatuvēm.

Audzēkņu sasniegumi:

Ir zināmi 5 iemesli, kāpēc apgūt mūzikas instrumentu spēli: (Avots: www.gitarspele.lv)

  • Attīsta prātu un atmiņu

Ir pierādīts, ka gan mūzikas klausīšanās, gan instrumenta spēlēšana stimulē smadzeņu darbību un attīsta atminu. Mūzikas instrumentu spēlēšana attīsta to smadzeņu daļu, kas atbild par kustībām, līdzsvaru un koordināciju līdz ar to, attīstot to smadzeņu daļu tiek uzlabotas visas prasmes, par kurām atbild šī smadzeņu daļa.

  • Trenē organizatoriskās spējas un pacietību

Mūzikas instrumenta spēlēšana prasa daudz laika un darba. To nevar iemācīties vienā dienā, tādēļ tas trenē pacietību un neatlaidību, jo tas praktiski nekad nesanāk ar pirmo reizi, katrs skaņdarbs, katra jaunā tehnika ir jāmēģina un jātrenē ilgu laiku, līdz tā tiek apgūta pienācīgi.

  • Uzlabo izpratni, lasīšanas prasmes un matemātiskās spējas

Nošu lasīšana un ritma izjūta būtībā ir matemātiskās prasmes, kas apvienotas loģiku un izpratni, trenējot tās, tiek attīstīta matemātiskā domāšana, kas palīdz saskarsmē arī ar parastajiem matemātikas uzdevumiem. Lasot notis un vienlaicīgi spēlējot instrumentu, tiek attīstīta prasme, ko sauc par “multitasking” jeb daudz – uzdevumu izpilde, kamēr rokas spēlē vienas notis, ar acīm tiek ātri lasīts uz priekšu, kas būs tālāk un smadzenes jau izstrādā signālus kā tiks mainīti pirksti un kā viss turpināsies.

  • Veicina atbildības sajūtu

Instruments ir jākopj un par to ir jārūpējas, to vajag regulāri spēlēt un veikt apkopi, lai to nesabojātu.

  • Ļauj vaļu pašizpausmei un atbrīvo no stresa

Spēlēt mūzikas instrumentus ir lietderīgi un veselīgi, galvenais to darīt katram pēc paša iniciatīvas, lai tas neasociētos ar “spaidu darbiem” un pret to attiekties nopietni. Svarīgi atcerēties iemeslus kāpēc sākāt spēlēt mūzikas instrumentu un turpināt to darīt kamēr vien tas rada prieku un papildina Jūs.

Papildus ģitārspēlei, piedāvājam apgūt arī “Populārās  mūzikas ansambļa” interešu izglītības programmu: