Ģitārspēles apmācība

Ģitārspēles apmācība

—> NODARBĪBU GRAFIKI

Ģitārspēles apguves interešu izglītības programmai ir dziļas saknes un bagātīga vēsture. Programmas autors ir Latvijas slavenais mūziķis Adrians Kukuvass, unikālās ģitārspēles apmācības metodikas autors. Strādājot Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale”, ir izdevis 2 mācību grāmatas: “Esi mūžīgs bērns” un “Ar Ģitāru uz TU”. Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” sienās izauga tādi slaveni mūziķi  kā Māra Upmane-Holšteina, “The Stelites”, “Black la remie” u.c.

Adriāna iesākto programmu turpināja vadīt mūziķis un ģitārists Reinis Jaunais (www.reinisjaunais.com) – unikālās ģitārspēles tehnikas virtuozs, kā arī ģitārists Andris Oklans.

Mācīties spēlēt ģitāru Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” var gan individuāli ar pedagogu, gan mazākās un lielākās grupās. 

Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” ir arī sava ierakstu studija. Audzēkņiem ir iespēja ierakstīt savus skaņdarbus.

Šobrīd studiju vada ļoti profesionāli un ambiciozi jaunie mūziķi.

Pedagogs: Matīss Jākobsons
 Anastasija Jakubova
Kontaktinformācija:
instagram: @matissguitar
Facebook: Matīss Jākobsons

youtube: matissguitar

mjakobsons2@edu.riga.lv

25521556

ajakubova4@edu.riga.lv

Nodarbību vieta: Jēkabpils ielā 19a, 306.t. Aglonas ielā 39, 214.kab.
Ko mēs piedāvājam apgūt: Daudziem mūziķiem ir lieli mērķi, viņi domā, kā būt unikāliem, kā ar savu mūziku izmainīt pasauli un – kas ir ļoti svarīgi – ir jābūt patiesam. Reāla mūzikas apguve sākās tieši ar savu muzikālo priekšstatu un rakstura pilnveidi, saprotot, kā melodija, ritms un harmonija atrod ceļu līdz cilvēka dvēseles dziļumiem. Ja Tev ir reālistiska apņēmība kļūt par tiešām labāku mūziķi un esi gatavs strādāt, es varu dalīties ar savu pieredzi, kopā muzicējot, improvizējot un pilnveidojoties akustiskās un elektriskās ģitārspēles specializācijā. Laiku pa laikam mēs vēlamies apgūt ko jaunu, pierādīt sevi, kā arī gūt pieredzi spēlējot uz skatuves. Sākt muzicēt ir labākais risinājums! Ja vēlaties apgūt mūziku un īpaši iedziļināties ģitāras spēlē, tad pedagogs jūs gaida savās nodarbībās BJC „Daugmale”!

Jūs iemācīsieties spēlēt notis un tabas, iemācīsieties akordus un populāras dziesmas!

Nodarbībās mācīsimies mīlēt mūziku!

Audzēkņu vecums 13-25 6-25
Par pedagogu:

Ģitārspēles nodarbības Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” vada pedagogs Matīss Jākobsons.

Izglītība – Matīss Jākobsons guvis muzikālo izglītību RPIVA: profesionālais maģistra grāds mūzikas pedagoģijā, profesionālais bakalaura grāds izglītībā (Džeza un populārās mūzikas ģitārspēles skolotāja specializācija)

Skatuves pieredze –spēlējis ar Latvijas Nacionālās Operas orķestri, International Youth Symhphonic Orchestra Bremen, R. Ašmaņa bigbendu, pūtēju orķestri ”Fanfāra”, kamerorķestri ”GAUDEAMUS”, VSIA „Latvijas Koncerti” rīkoto koncertprogrammas „Ceļš” un “Mirklis pēc Dziesmu svētkiem”, kā arī Viktoru Zemgalu, Diānu Pīrāgu & Love Riders, Ansi Klintsonu un NLO, Ditu Celmiņu & Crème Brûlée, Montu Tupčijenko, Body and Soul, MJ kvartetu, Lieni Šomasi, Jenny May, Kasparu Markševicu, Gunāru Kalniņu, Lieru Stern, Innocent Sound Masters, Lietuweens, Sesto Jūdzi, MIG, MR Duo, Maggie and Friends, EXPERIMENTO, Heartway, Hits Live Band, Simple Man, NARO u.c.

Paralēli muzicēšanai, kopš 2015. gada Matīss Jākobsons strādā par ģitārspēles pasniedzēju arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā.

Protams, Matīss Jākobsons nemitīgi papildina savas zināšanas gan semināros, gan starptautiskos projektos. Viņš ir piedalījies un uzstājies kursos un zinātniskās konferencēs, ir gan piedalījies, gan pats pasniedzis meistarklases mūzikā. Matīss Jākobsons ir aktīvi iesaistījies nometņu organizācijā, kā arī visdažādākie projekti bagātina viņa kultūras un profesionālo dzīvi.

Ģitārspēles nodarbības Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” vada pedagogs Anastasija Jakubova.

Izglītība – Anastasija Jakubova pabeigusi Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolu, saņemot diplomu kā kora diriģents un solo dziedātājs. Pašlaik studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Vispārējās izglītības mūzikas skolotāju nodaļā. Ar ģitāras spēli iepazinās Daugavpils jauniešu centrā „Jaunība”.

Skatuves pieredze – meiteņu ansamblis, kur Anastasija Jakubova gan spēlēja, gan dziedāja populāras dziesmas uz dažādām skatuvēm.

Audzēkņu sasniegumi:
Rīgas pilsētas atklātajā ģitārspēles ansambļu un solistu konkursā “Es un mūzika 2024”:
  • Sofija Bandone, Austra Madara Masteviča – 1. pakāpe, 2. vieta
  • Jekaterina Lapcika, Viviāna Veinberga, Adrianna Berngarde – 2. pakāpe, 3. vieta
  • Anastasija Bubene, Toms Fleišmanis, Ralfs Kočāns – 2. pakāpe, 3. vieta
Marks Bremers: 1. pakāpe konkursā “Es un mūzika”, 2022
Viviāna Vintra Veinberga: 1. pakāpe konkursā “Es un mūzika”, 2022
Roberts Mēlerts: 2. pakāpe konkursā “Es un mūzika”, 2022
Sarina Milana Agarvala: 2. pakāpe konkursā “Es un mūzika”, 2022
Marta Emīlija Ļaksa: 2. pakāpe konkursā “Es un mūzika”, 2022
Kate Neilande: 2. pakāpe konkursā “Es un mūzika”, 2022

Sandis Straujais: 2. pakāpe konkursā “Es un mūzika”, 2021

Ir zināmi 5 iemesli, kāpēc apgūt mūzikas instrumentu spēli: (Avots: www.gitarspele.lv)

  • Attīsta prātu un atmiņu

Ir pierādīts, ka gan mūzikas klausīšanās, gan instrumenta spēlēšana stimulē smadzeņu darbību un attīsta atminu. Mūzikas instrumentu spēlēšana attīsta to smadzeņu daļu, kas atbild par kustībām, līdzsvaru un koordināciju līdz ar to, attīstot to smadzeņu daļu tiek uzlabotas visas prasmes, par kurām atbild šī smadzeņu daļa.

  • Trenē organizatoriskās spējas un pacietību

Mūzikas instrumenta spēlēšana prasa daudz laika un darba. To nevar iemācīties vienā dienā, tādēļ tas trenē pacietību un neatlaidību, jo tas praktiski nekad nesanāk ar pirmo reizi, katrs skaņdarbs, katra jaunā tehnika ir jāmēģina un jātrenē ilgu laiku, līdz tā tiek apgūta pienācīgi.

  • Uzlabo izpratni, lasīšanas prasmes un matemātiskās spējas

Nošu lasīšana un ritma izjūta būtībā ir matemātiskās prasmes, kas apvienotas loģiku un izpratni, trenējot tās, tiek attīstīta matemātiskā domāšana, kas palīdz saskarsmē arī ar parastajiem matemātikas uzdevumiem. Lasot notis un vienlaicīgi spēlējot instrumentu, tiek attīstīta prasme, ko sauc par “multitasking” jeb daudz – uzdevumu izpilde, kamēr rokas spēlē vienas notis, ar acīm tiek ātri lasīts uz priekšu, kas būs tālāk un smadzenes jau izstrādā signālus kā tiks mainīti pirksti un kā viss turpināsies.

  • Veicina atbildības sajūtu

Instruments ir jākopj un par to ir jārūpējas, to vajag regulāri spēlēt un veikt apkopi, lai to nesabojātu.

  • Ļauj vaļu pašizpausmei un atbrīvo no stresa

Spēlēt mūzikas instrumentus ir lietderīgi un veselīgi, galvenais to darīt katram pēc paša iniciatīvas, lai tas neasociētos ar “spaidu darbiem” un pret to attiekties nopietni. Svarīgi atcerēties iemeslus kāpēc sākāt spēlēt mūzikas instrumentu un turpināt to darīt kamēr vien tas rada prieku un papildina Jūs.

Līdzfinansējums

Papildus ģitārspēlei, piedāvājam apgūt arī “Populārās  mūzikas ansambļa” interešu izglītības programmu:

Populārās mūzikas ansamblis