Riteņbraukšana

NODARBĪBU GRAFIKS —> ŠEIT

Pedagogs – Anatolijs Belozerovs

27855303

abelozerovs@edu.riga.lv

Nodarbību vieta: Rīgas 28.vidusskola, Sliežu iela 23

Gandrīz katram Rīgas bērnam un jaunietim ir velosipēds, tādēļ riteņbraukšanas pulciņš piedāvā lietderīgi izmantot brīvo ārpus skolas laiku un iespēju sevi fiziski un garīgi pilnveidot. Nodarbības ar velosportu paver iespēju jaunajiem vēl neatklātajiem talantiem veidoties un izaugt par Latvijas un pasaules čempioniem riteņbraukšanā.

Riteņbraukšanas programmā iesaistās jaunieši, kuri no sirds aizrāvušies ar riteņbraukšanu. Programmas mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus ilgtermiņa sportiskās aktivitātēs caur riteņbraukšanas nodarbībām, nostiprināt viņu garīgo un fizisko veselību, kā arī dot talantīgajiem audzēkņiem impulsu tālākai sporta karjeras attīstībai (sportista karjera, izglītība LSPA).

Riteņbraukšanas pulciņa uzdevumi:

  • mācīties ceļu satiksmes noteikumus;
  • mācīties remontēt un pareizi ekspluatēt velosipēdu;
  • pilnveidot riteņbraukšanas kustību prasmes un iemaņas;
  • mācīties un pilnveidot sacensību taktiku.

Riteņbraucējiem ir izveidojusies cieša sadarbība ar lietuviešiem, regulāri trenējoties Paņevežu sporta trekā, ir būts Piritas trekā Igaunijā, tālāki ceļi veduši uz velodromiem Minskā, Brno, Ģentē. 2015.gadā BJC “Daugmale” riteņbraucēji Anatolija Belozerova vadībā piedalījās Eiropas meistarsacīkstēs trekā, kas notika Atēnās.

Anatolijs Belozerovs ir riteņbraukšanas pulciņa programmas autors, PSRS Sporta meistars trekā un šosejā, vairākkārtējs Latvijas čempions un godalgotu vietu ieguvējs arī starptautiskās sacensībās. Pēc sporta karjeras beigšanas A.Belozerovs 12 gadus strādājis riteņbraukšanas trenera amatā; izaudzinājis daudz augstas klases sportistu, kuri ir izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas, PSRS un starptautiskās sacensībās.

Viens no Anatolija Belozerova audzēkņiem Jānis Veide, beidzot sporta karjeru, vairāk kā 28 gadus strādā Murjāņu sporta ģimnāzijā par riteņbraukšanas treneri un ir Latvijas junioru izlases treneris.

Plānojot darbu Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale”, Anatolijs Belozerovs iepazinās ar centra vēsturi un uzzināja, ka pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados centram tika pievienota 6. Bērnu jaunatnes sporta skola. Viņam radās doma atjaunot sporta tradīcijas, attīstot riteņbraukšanu Rīgas Latgales priekšpilsētā un strādā par godu Latvijai, kuras vārdu pasaulē nes sportisti.