Šūšanas un piegriešanas darbnīca “Adatiņa”

Šūšanas un piegriešanas darbnīca “Adatiņa”

Uzņem audzēkņus no 9 līdz 25 gadiem

NODARBĪBU GRAFIKS –> šeit

Vēlies pati NOTEIKT savu STILU? Vēlies uzsvērt savu INDIVIDUALITĀTI apģērbā?

Moderni ģērbties vairs nav greznība! – Tagad Tu vari to PATI – šūšanas darbnīcā “Adatiņa”!

Šeit tu varēsi piedalīties dažāda mēroga pasākumos un modes skatēs!

NĀC UN IEMĀCIES ŠŪT, PIEGRIEZT, VEIDOT JAUNUS FASONUS!!!

Nodarbības vada pedagogs Inese Špaka

26373974
inesespaka@inbox.lv

Nodarbības ir bezmaksas!

Nodarbības notiek

Jēkabpils ielā 19a, 404.t.;

Ebreju privātā vsk. „Habad” 301.t.

Šūšanas un piegriešanas darbnīca  „Adatiņa” sāka savu darbu gandrīz 30 gadus atpakaļ. Pa šo laiku pulciņš pilnveidojies un kļuvis par tehniski aprīkotu darbnīcu, kur ir viss mācību procesam nepieciešamais inventārs.

Šūšana attīsta bērnos kārtību, uzmanību, loģiku, domāšanu, sīko motoriku, pacietību un fantāziju audumu un fasonu izvēlē.

Šūšana un piegriešana ir diezgan sarežģīts un darba ietilpīgs process, tāpēc mācību programma ir paredzēta 4 gadiem 4 izglītības pakāpēs.

Mācību programmas mērķi:

  • Iepazīstināt audzēkņus ar šūšanas specialitātes teorētiskiem un praktiskiem pamatiem;
  • Sniegt audzēkņiem ieskatu šūšanas rūpniecības nozares darbībā;
  • Iepazīstināt ar modes pasaules tendencēm un stila daudzveidību.
  1. apmācību gadā audzēknis apgūst tehniskos apzīmējumus un to pielietojumu, iepazīstas ar modes vēsturi, iepazīstas ar šujmašīnu un tās darbību. Tiek šūti visvienkāršākie izstrādājumi: maisiņi, galvas segas, lakatiņi un citi līdzīga veida izstrādājumi.
  2. apmācību gadā notiek sarežģītākas konstrukcijas šujmašīnu izmantošanas apguve, iepazīstināšana ar izstrādājumu apstrādes variantiem, orientēšanās tajos. Sākas piegrieztņu veidošana. Tiek šūti topi, svārki, šorti un citi līdzīga veida izstrādājumi.
  3. apmācību gadā apgūst piegrieztņu veidošanu un veic tādu izstrādājumu šūšanu kā blūzes, vestes, svārki, kleitas. Mācās izmantot modes žurnālu piegrieztnes.
  4. apmācību gadā pāriet uz sarežģītākiem izstrādājumiem ar oderi: mēteļi, jakas, bikses, uzvalki. Māk izmantot piegrieztnes.

Pēc 4 gadīgās programmas apguves audzēkņiem tiek izsniegta apliecība, kuru var izmantot stājoties augstskolā. Piemēram, RTU Dizaina Tehnoloģiju institūts, Rīgas Stila un Modes Profesionālā vidusskola un citas.

Vairāki audzēkņi izmantoja šo iespēju, izvēloties šūšanas un dizaina specialitāti ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Starp mūsu audzēknēm ir arī jauni dizaineri un tehnologi.

Audzēkņi visus tērpus  šuj paši priekš sevis un valkā ne tikai ikdienā, bet arī svētkos. Labākie darbi piedalās pilsētas un starptautiskos konkursos un izstādēs. Tālajā 2000.gadā „Adatiņas” pārstāves piedalījās VIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienā, bet vēlāk regulāri piedalījās Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tērpu skatēs un festivālos. Šūšanas un piegriešanas darbnīcas  „Adatiņa” audzēkņi piedalās Rīgas, Latvijas un starptautiska mērogā skatēs, festivālos un konkursos.

–> Darbnīcas YOUTUBE kanāls