Stikla mākslas darbnīca “Mozaīka”

Stikla mākslas darbnīca “Mozaīka”

NODARBĪBU GRAFIKS –> šeit

Pedagogs: Ilze Rimicāne

(beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas stikla dizaina nodaļu, ieguvusi mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā un pedagoģijas maģistra grādu Latvijas Universitātē)

mob. 29701995, irimicane2@edu.riga.lv

Vieta: BJC “Daugmale”, Jēkabpils iela 19a, 406.kab.

Uzņem audzēkņus no 9 līdz 25 gadiem.

Nodarbībās iemācīsies izgatavot:

  • mozaīkas
  • stikla kausējumus
  • vitrāžas
  • rotaslietas
  • dāvanas draugiem, radiem
  • kā arī varēsi piedalīties izstādēs, apmeklēt mākslas pasākumus un iegūt jaunus draugus.

Stikla mākslas darbnīca Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” strādā kopš 1993.gada.

Stikla mākslas programma piedāvā 4 gadu apmācību ciklu. Noslēgumā tiek izsniegta apliecība par programmas apguvi.

Izglītības programma ir aktuāla vairāku iemeslu dēļ:

  • ar šo mākslas veidu nevar nodarboties mājās (tam nepieciešamas speciālas krāsnis stikla kausēšanai);
  • darbnīcā ir iespējams izgatavot rotaslietas, sienas un galda dizaina objektus, kā arī logu vitrāžas;
  • audzēkņiem ir iespēja piedalīties izstādēs, konkursos, gūstot augstu novērtējumu;
  • profesionālā ievirze (jaunieši turpina mācīties mākslas skolās –Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, Latvijas Mākslas akadēmijā u.c.).

Stikla mākslas darbnīcas „Mozaīka” aktivitātes un sasniegumi 2019./2020.m.g.:

2019./2020. mācību gadā audzēkņi ir bijuši ļoti aktīvi un ar saviem darbiem piedalījušies ne tikai Bērnu un jauniešu centra ”Daugmale” organizētajās tematiskajās izstādēs, bet guvuši panākumus arī Rīgas un valsts mēroga konkursos.

No 13.01.2019.-3.02.2020. Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” izstāžu zālē interesenti tika aicināti apskatīt stikla mākslas darbnīcas ”Mozaīka” audzēkņu darbu atskaites izstādi „Stikla pasaule”. Tajā ar saviem darbiem piedalījās 1.-4. izglītības pakāpes audzēkņi.

Rīgas mēroga bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā „Miniatūra-2” Patrīcija Valtere ieguva 3. vietu un Elizabete Brauķe Atzinību.

Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkursā „Gleznojumi uz zīda un stikla „Ūdens”” Laila Ločmele ieguva 2. pakāpes diplomu un Elizabete Brauķe Atzinību.

Rīgas bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā, labdarības akcijā „Sniedziņš sniga putināja” Gaiļezera bērnu slimnīcā 1.pakāpes diplomu ieguva Elizabete Brauķe un 3. pakāpes diplomu-Līva Laugale.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Radi rotājot” 1. kārtā Esklarmonda Tabaka, Elizabete Brauķe un Līva Laugale ieguva 1. pakāpes diplomus un Estere Kuzmiča, Elza Krūmiņa-3.pakāpes diplomus. Ļoti priecājamies par 1. izglītības pakāpes audzēkņu Haralda Bērzes, Gata Karpova, Matīsa Kačevska un Daniela Žiļakova iegūto 1.pakāpes diplomu radošo darbnīcu konkursā!

EKO ”Getliņi’’ valsts mēroga konkursā „Praktiskā atkritumu māksla” Matīss Kačevskis, Elizabete Brauķe un Sigita Graudiņa ieguva Simpātiju balvas.

Aktivitātes:

Stikla mākslas darbnīcas audzēkņi ar radošajām darbnīcām piedalījās BJC ”Daugmale” organizētajos pasākumos, interešu izglītības reklāmas akcijā ”Nāc un piedalies!” pie Kongresu nama, bērnu vokālās mūzikas svētkos „Mīlestības diena Latvijai” k/c Ziemeļblāzma, labdarības pasākumā Bērnu un jauniešu centrā „Laimīte”.

Esam devušies ekskursijā uz Latvijas universitātes Zinātņu māju, kur apskatījām Starptautiskās bērnu mākslas izstādes „Lidice 2020” Latvijas kārtas laureātu darbu izstādi.

Piedalījāmies labdarības akcijā dzīvnieku patversmē ”Ķepu ķepā” – tīrījām sunīšiem paredzēto voljēru, izvedām tos pastaigā, iepazināmies ar patversmes darbību un tās iemītniekiem.

Notikumiem bagāts ir bijis mācību gads!

Mēs esam aktīvi, radoši, draudzīgi! Nāc un pievienojies! Gaidīsim!

 

Lasiet vairāk par Stikla mākslas darbnīcas svarīgākajiem notikumiem!

Stikla pasaule

Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” stikla mākslas darbnīcai – 25