Foto-video studija

“Fotogrāfija ir vienīgā valoda, kas saprotama visās pasaules malās…”

/Helmuts Gernšeims/

Pilnveido savas fotografēšanas prasmes un apgūsti profesionālu pieeju bilžu veidošanā un pēcapstrādē. Apgūsti video veidošanu un montāžu.

Nodarbības notiek Jēkabpils ielā 19a, 409.telpā, trešdienās no 16 līdz 19.

Pedagogs Ilga Liberte

29448903

iliberte2@edu.riga.lv

Pašvaldības finansēta bezmaksas programma paredzēta bērniem un jauniešiem no 10 līdz 25 gadiem.

Studijas pedagoģe Ilga Liberte ieguvusi augstāko izglītību Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA). Fotografēšanu apguvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un LMA foto mākslas nodarbībās, Piedaloties foto izstādēs Latvijā un ārpus tās, ieguvusi pieredzi un zināšanas fotogrāfijas veidošanā, pēcapstrādē, eksponēšanā, izstāžu organizēšanā un komunikācijā ar medijiem. Papildinājusi zināšanas savā nozarē Londonā St. Martina mākslas institūtā. Fotogrāfija pedagoģei vienmēr ir bijusi radošā darba pamatā gan strādājot vairākus gadus žurnālu ilustratīvā materiāla veidošanā, gan reklāmas aģentūrās fotografējot objektus, telpas, portretus, un tos sagatavojot tipogrāfijai, gan arī joprojām strādājot interjera dizaina jomā. Pašlaik pedagoģes aizraušanās ir arhitektūras un interjera foto, kas radusies risinot vajadzību saglabāt liecības par veidotajām telpām, kā arī ceļojot krāt iespaidus no vietām ar neparastu vidi un interjeru.

Nodarbībās 1. pakāpes izglītības līmenī studija piedāvā teorētisko un praktisko ievadu foto mākslā – portretu un klusās dabas fotografēšanā. Tāpat būs iespēja iepazīties ar foto vēsturi, mūsdienu vietējām un globālām fotomākslas tendencēm un attīstības virzieniem.

Nodarbību 2. pakāpes izglītības līmenī pētīsim vietējās un pasaules fotomākslas virzienus. Kā arī praktiski strādāsim pie foto darbu kolekcijas (portfolio) veidošanas un fotogrāfiju pēcapstrādes grafiskajās programmās, gatavosim darbus dalībai izstādēs. Studijā veidosim videofilmiņas un mācīsimies pilnvērtīgi izmantot mūsdienu digitālo fotoaparātu tehniskās iespējas.

Studijā jauniešiem tiek nodrošināta individuāla pieeja, uzdevumi tiek veidoti atbilstoši audzēkņa zināšanu līmenim, talantiem un interesēm.

Studijas mērķis ir attīstīt katra audzēkņa radošās spējas, tehnisko domāšanu, paplašināt jauniešu redzesloku, sniegt zināšanas par fotogrāfiju, tās vēsturi un mūsdienu fotogrāfijas virzību.

Foto un video studijā ir portretu un kluso dabu fotografēšanai piemērots aprīkojums un piemēroti apstākļi, lai praktiski strādājot paplašinātu zināšanas šajā jomā. Studijā ir iespēja klausīties lekcijas fotogrāfijas teorijā un vēsturē. Rīkojot darbnīcas ārpus studijas telpām, apgūsim fotografēšanu dažādos āra apstākļos – dienasgaismā – saulaina un mākoņainā laikā, mākslīgajā apgaismojumā un vāja apgaismojuma apstākļos ar statīvu un bez tā. Mācīsimies ar kameras režīmu palīdzību apstādināt kustību vai ļaut tai iezīmēt plūstošu līniju kadrā.

Veidojot portretus studijā, iepazīsimies ar profesionālas kameras plašajām iespējām.

Iedvesmojoties no fotogrāfijas vēstures un mūsdienu talantīgo mākslinieku darbiem, audzēkņi veidos fotogrāfijas, ar kurām papildināt savu darbu kolekciju, lai iegūtu labu pieredzi šajā profesijā un gatavotos piedalīties foto izstādēs.

Studijā mācīsimies kā filmēt, montēt un publicēt video.

Darbam tiek izmantoti personiskie fotoaparāti. Digitālajiem fotoaparātiem vēlami būtu pusautomātiskie režīmi, kā arī viedtālruņi video filmēšanai. Studijā tiek nodrošināts plašs rīku klāsts studija portretu fotografēšanai –  papildus zibspuldzes, atstarotāji, foni u.c.  Ir pieejami datori fotogrāfiju pēcapstrādei un video montēšanai.

 

Gribi iemācīties fotografēt un filmēt?

Nāc uz foto – video studiju!

 

Programmā:

  • Fotogrāfijas teorija un vēsture
  • Video filmēšana, montāža un skaņas celiņa pievienošana
  • Portretu fotografēšana studijā
  • Adobe Photoshop programmas apmācības, fotogrāfiju pēcapstrāde
  • Foto izbraukuma darbnīcas
  • Ekskursijas uz foto muzejiem un izstādēm Latvijā un ārpus tās
  • Piedalīšanās izstādēs

 

Šeit iemācīsies izprast foto valodu un tās bagātīgās izpausmes iespējas.