BJC “Daugmale” Latvijas Dabas fonda projektā GrassLIFE – iesēj savu pļavas kvadrātmetru!

BJC “Daugmale” iekļuva Latvijas Dabas fonda projektā GrassLIFE – iesēj savu pļavas kvadrātmetru!

Dabiskās pļavas Latvijā šobrīd ir izzūdoša dabas vērtība, tāpēc projekts GrassLIFE sāk sabiedrisku dabisko pļavu atbalsta kustību “Iesēj savu kvadrātmetru!”. Tajā tika aicināti pieteikties tos, kuri vēlas iesēt nelielu gabaliņu dabiskās pļavas.

Šogad bija ļoti liels pretendentu skaits. Divu nedēļu laikā Latvijas Dabas fonds saņēma vairāk nekā 1800 pieteikumus no visas Latvijas. Arī BJC “Daugmale” pieteicas un saņēma  Latvijas pļavu puķu sēklas!

Ir jau izvēlēta vieta un saņemta video instrukcija! Jāsāk darboties!

Ko šī akcija dos dabiskajām pļavām?

  • Palīdzēs izplatīties vietējām savvaļas sugām! Viens no iemesliem, kāpēc dabiskās pļavas un ganības izzūd, ir tas, ka mūsdienās pļavu puķu sēklām ir mazāk iespēju ceļot un izsēties plašākā teritorijā – vaļēju sienu vairs ar vezumiem nepārvadājam un lopu ganīšanu arvien vairāk aizvieto turēšana kūtīs un barības pievešana. Taču tieši sēklu pārnese ir viens no faktoriem, kas nodrošina sugām bagātu dzīvotņu pastāvēšanu. Ar pļavas puķu sēklu izsēšanu dažādās Latvijas vietās mēs palīdzēsim pļavu augiem izplatīties.
  • Palīdzēs zinātniekiem labāk izpētīt sēklu piesēšanas metodes atbilstību pļavu atjaunošanai. Pļavas puķu sēklu ievākšana un izsēšana ir Latvijā vēl maz izmantota dabisko pļavu atjaunošanas metode, un ar šīs akcijas palīdzību pētnieki vēlas iegūt informāciju par sēšanas sekmēm. Tāpēc ļoti svarīgi, lai visi, kas saņems sēklas, nākamajā vasarā ziņotu par to, kā ir veicies.