Kaleidoskops

1.martā Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” norisinājās Vizuālās mākslas un mākslas terapijas studijas un Leļļu tērpu darbnīcas “Prasmīgās rociņas” audzēkņu darbu izstādes “Kaleidoskops” svinīgs pasākums.

Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespēja padiskutēt par mākslu un mākslas terapijas nepieciešamību, tās instrumentiem un izraisītām emocijām. Mākslas terapijā cilvēks tiek aicināts savas domas, jūtas un vajadzības uzzīmēt, uzgleznot, izveidot no plastilīna, salikt kā kolāžu no attēliem vai atrast citu piemērotu mākslinieciskās izteiksmes veidu. Mākslas terapijā svarīgs ir radošais process un iegūtā pieredze, lai uzlabotu un veicinātu cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko labklājību.

Diemžēl, skolotāja Indra Ozola, bija apslimusi, un nevarēja pati izstāstīt, ar kādiem paņēmieniem tiek strādāts BJC “Daugmale” Vizuālās mākslas un mākslas terapijas studijā.

Leļļu tērpu darbnīcas “Prasmīgās rociņas” pedagogs Irina Jevdokimova atklāja pasākumu ar uzrunu. Labākie izstādes mākslinieki saņēma atzinības un pateicības.

Svētku noskaņu veidoja arī pasākuma muzikālā daļa, kurā uzstājās Deju studijas “Okey” audzēknes – Laura, Sofija, Poļina un Džūlija (Pedagogs Ingūna Cakule), un Irinas Jevdokimovas audzēkne Nika Langoladze nospēlēja valsi uz ģitāras. Viesiem bija iespēja noskatīties animācijas filmu par lellēm un kopā nodziedāt dziesmu “Ciku caku”.

Skolotāja Irina Jevdokimova dalījās pieredzē par leļļu tērpu modelēšanas noslēpumiem, novadot arī meistarklasi tērpu dizaina izveidē. Pasākumu atbalstīja arī Dzintara un metāla apstrādes darbnīcas “Rotiņa” skolotāja Lūcija Kalniņa, novadot radošu darbnīcu “Aksesuāra veidošana”.

Lielu interesi izraisīja arī tikšanās ar mākslinieku, Leļļu tērpu darbnīcas “Prasmīgās rociņas” audzēkni Albertu Žitņevu. Izstādē viņa darbi tika izlikti uz atsevišķa podesta. Pasākumā Alberts demonstrēja savu darbu – autorlelli Moniku un  darbu skices. Viesi uzdeva daudz jautājumu māksliniekam un ar interesi klausījās viņa stāstīto.

Autorlelles līdz pat vissīkākajām niansēm tiek darinātas ar rokām; ikvienam māksliniekam ir savs neatkārtojams rokraksts un tehnisko paņēmienu kopums. Tāpat autorlellēm piemīt savs raksturs, sava personība, noskaņojums, kas izpaužas sejā, mīmikā, kas parasti tiek ārkārtīgi smalki izstrādāta. Īpaši sarežģīti ir izveidot leļļu ausis un rokas. Katra autorlelle ir vesela dzīve, vesels stāsts. Ar šīm lellēm nerotaļājas – tās apbrīno, kolekcionē un aplūko kā mākslas darbus. Mākslinieki, veidojot lelles, izmanto visdažādākos materiālus un tehnikas.

Sestdien, Leļļu tērpu darbnīcas “Prasmīgās rociņas” audzēkņi, apmeklēja Autorleļļu izstādi “Modes vēsture” Rīgas Modes muzejā.

Vairāk foto šeit

Alberts Žitņevs