Šaha trenere Poļina Ni ieguva bronzas medaļu Eiropas Senioru čempionātā 50+ sieviešu kategorijā

Itālijas pilsētā Akvi Termā, kas ir slavena ar savām starptautisku šaha turnīru rīkošanas tradīcijām, aizvadītās nedēļas nogalē (25.05.-04.06.2023) noslēdzies Eiropas Šaha čempionāts senioriem, gan vīriešu, gan sieviešu vērtējumā.

Klasiskā šaha sacensībās mūsu valsti pārstāvēja Latvijas šahiste, tiesnese un BJC “Daugmale” trenere Poļina Ni (1892). Dāmu kategorijā 50+ deviņu dalībnieču konkurencē viņa ieguva 5 punktus no 8, un izcīnīja bronzas medaļu.

Poļina Ni guva četras uzvaras, divas reizes cīnījās neizšķirti, bet piekāpās tikai pirmo divu vietu ieguvējām. Pirms pēdējās kārtas viņa bija ceturtajā pozīcijā, un, lai tiktu laureātos, bija nepieciešama tikai uzvara. Agresīvā un riskantā spēlē tas arī izdevās, pieveicot Margaritu Baliunieni no Lietuvas.

Par čempioni ar 6,5 punktiem kļuva grieķiete WGM Marina Makropolo. Otrā finišēja WFM Olga Bikholca no Vācijas, kurai 5 punkti, gluži kā mūsu sportistei.

Visi rezultāti pieejami: https://chess-results.com/tnr766882.aspx?lan=1&art=4&flag=30

Mūsu trenerei Itālijā bija debija šāda mēroga senioru čempionātos. Viņu iedvesmoja arī tas, ka pirmo reizi pārstāvēja arī Latviju, ne tikai individuāli sevi.

Poļina arī atzīmēja ļoti labu pasākuma organizāciju un tiesāšanu.