Latvijas atklātais grūtās kāpšanas čempionāts

No 24. līdz 25.februārim “Traverss” kāpšanas zālē norisinājās Latvijas atklātais grūtās kāpšanas čempionāts “Lead games 2023”.

Sacensību mērķis ir noskaidrot Latvijā labākos kāpējus grūtās kāpšanas disciplīnā. Sportistiem ir divi sacensību etapi: kvalifikācija un fināls. Kvalifikācija ilgst 3 stundas, kuru laikā kāpējiem ir jāizkāpj vismaz 7 no sagatavotajiem 30 maršrutiem. Taču finālā kāpējiem ir tikai viens maršruts Visi dalībnieki tika iedaliti divās grupās – sportistos, kuri izkāpj vismas vienu 7a+ maršrutu un amatieros, kuri spēj izkāpj maršrutus ar grūtības pakāpi 7a un uz leju. Fināls norisinās tikai sportistiem un tajā iekļūst 6 sievietes un 6 vīrieši ar augstāko punktu skaitu pēc kvalifikācijas.

Sacensībās kopā piedalījās 13 BJC “Daugmale” sportisti, no kuriem 5 kvalificējās finālam (Elza Elizabete Baraka, Arta Matelsone, Annija Novicka, Santa Vilka un Kaspars Vilks).

Uz sieviešu pjedestāla jau 4. gadu pēc kārtas Latvijas čempionātā un 5.gadu pēc kārtas “Lead games” sacensībās, ar pārliecinošu pārsvaru, gan kvalifikācijā, gan finālā kāpa mūsu sportiste Elza Elizabete Baraka.

Uz vīriešu pjedestāla kāpa mūsu treneris Kaspars Vilks, kurš pēc nelielas kļūdas finālā, nobīdījās uz 3.vietu.

Amatieru konkurencē uz 3.vietas pjedestāla sieviešu konkurencē kāpa trenere Inese Pučeka.

Prieks, ka treneris Kaspars Vilks ne tikai spēj lieliski sagatavot sportistus sacensībām, bet arī pats joprojām uzrāda godpilnus rezultātus sacensībās.

Apsveicam!