Muzikālā studija “Gamma” – Flautas spēles apguve

BJC “Daugmale” “Muzikālā studija “Gamma” – Flautas spēles apguve” aicina bērnus un jauniešus vecumā no 6 līdz 25 gadiem. Flautas spēles nodarbībās var apgūt sev interesējošo mūziku uz  blokflautas, koncertflautas vai pikolo flautas. Nodarbības ir bezmaksas un notiek pirmdienās 14:30-20:00 Aglonas ielā 39 un trešdienās 15:00-19:20 Jēkabpils ielā 19a.

 

Pasaka par Flautēnu

 

Senos laikos pasaku valstībā Gamma dzīvoja dzīvnieki, putni un cilvēki saskaņā viens ar otru. Šajā pasaulē īpaša nozīme bija mūzikas instrumentiem – katram instrumentam bija sava īpatnība. Šodien pastāstīšu Tev par vienu īpaši burvīgu instrumentu – flautu.

Flauta ir sens koka pūšaminstruments, kas izgatavots no dažādiem materiāliem – koka, metāla, plastmasas un pat kaula! To bieži dēvē par burvīgāko no visiem mūzikas instrumentiem, pat Mocarts uzrakstījis operu “Burvju flauta”. Tas spēj radīt skaņas, kas skan kā burvestība.

Flautai ir īpaša spēja iemantot cilvēku, dzīvnieku un pat augu sirdis – izdzirdot flautas krāšņo skanējumu, cilvēki jūtas mierīgāki, dzīvnieki sāk dejot un augi uzzied vēl krāšņāk.

Pasaku valstībā bija viens slavens flautists – Kukū. Viņš dēvēja sevi par Flautēnu, jo instruments viņam tik ļoti gāja pie sirds. Viņš bija ļoti aizrautīgs mākslinieks – centās izzināt visu par flautu un aizrautīgi uzstājās visur, kur varēja – Flautēnam pat sanāca apceļot apkārt VISAI pasaku zemei ar savu flautu.

Kaut arī flauta radīja burvīgas skaņas, tās noslēpums bija ne tikai instrumentā, bet arī tajā, kurš to spēlē. Flautiņš mācīja cilvēkus un dzīvniekus, ka svarīgākais ir tas, kāds esi Tu pats un kāda ir Tava dvēsele.

 

Muzikālā studija “Gamma” – Flautas spēles apguve

 

Mūzika ir universāla valoda, kuru spēj saprast ik viens. Tā rada saikni starp cilvēkiem visā pasaulē, un flauta ir viens no veidiem kā radīt mūziku. Jūs jautāsiet, kāpēc izvēlēties tieši flautu?

Atbilde ir pavisam vienkārša – flauta ir lielisks un vienkāršs veids kā sākt savu ceļu mūzikas pasaulē. Sākot no blokflautas līdz pat pikolo flautai. Flautas spēlēšana attīsta bērna motoriku, veicina radošas, nosvērtas un pašpārliecinātas personības veiksmīgu veidošanos. Flauta sniedz bērnam iespēju saprast un izpaust savas jūtas un emocijas citā gaisotnē nekā ierasts kā arī tas ir lielisks veids kā attīstīt savu mūzikas gaumi un stilu. Mācoties spēlēt flautu, bērns apgūst koncentrēšanās spējas un pacietību, kas lieti noder arī skolas gaitās, kad stundās ir jāsēž klusi un mierīgi un jāklausās skolotāja teiktajā. Flautas spēle arī attīsta komunikācijas prasmes sadarbojoties ar citiem mūziķiem ansambļos vai pat orķestros – viņi iemācās klausīties viens otrā, vienoties par tempu un stāstu, kuru stāstīt klausītājiem.

Ja Jūsu bērns izrāda interesi par mūziku, flauta ir lielisks veids kā iepazīt brīnišķīgo mākslas veidu. Pirmais mācību gads tiek veltīts blokflautas apgūšanai, kas ir viens no senākajiem flautas veidiem. Tā ir maza, viegla un bērnam viegli saprotama. Ar to apgūsim visus pamatu pamatus flautas spēlē. Nākamajos gados mācāmies spēlēt uz koncertflautas, kura tiek biežāk redzēta un izmantota mūsdienās. Attīstoties prasmēm un radošumam, spēlēsim arvien interesantākus un elpu aizraujošākus skaņdarbus un piedalīsimies dažādos koncertos un pasākumos.

Interešu izglītības programmas „Flautas spēle” mērķis ir apgūt flautas spēles pamata prasmes, kā arī attīstīt muzikālās un radošās spējas. Šo mērķi mēs sasniedzam, attīstot audzēkņu mūzikas uztveri un izpratni, spēlējot individuāli un kolektīvi, bet – pats galvenais – radot bērniem pozitīvu atmosfēru.

 

Pedagogs – Inta Paula Briņķe

E-pasts: ibrinke3@edu.riga.lv

Tālruņa numurs: +371 26 198 462