Pirmais republikāniskais Bērnu un jauniešu stikla konkurss

Krišjāņa Barona jubilejai veltītais republikāniskais bērnu un jauniešu stikla mākslas konkurss Kr. Baronam – 185 ir noslēdzies.  No BJC “Daugmale” konkursā piedalījās stikla mākslas darbnīcas “Mozaīka” audzēknis Eduards Zaļkalns un viņš ier ieguvis 1.vietu vecuma grupā 12 – 15 gadi. Apsveicam!

 

Darbus vērtēja žūrija 11 cilvēku sastāvā: 6 stikla mākslinieki- Eila Vikmane, Oleklsijs Krasnovs, Marta Ģibiete, Ilze Rimicāne, Ramona Pēkšēna, Inga Jaunzeme un 5 citu jomu speciālisti – populārais juveliermākslinieks Oļegs Auzers, Gaida Jablovska, Rīgas Latviešu biedrības priešsēdētaja vietniece, Free Riga vadītājs Mārcis Rubenis, Ļubova Švecova, deputāte un Rūta Kārkliņa, Barona muzeja direktore.

Konkursa organizatore māksliniece Inga Jaunzeme saka: „Šis ir pirmais republikāniskais stikla konkurss bērniem un jauniešiem. Atsaucība uz konkursu bija liela. Darbi izpildīti stiklā dažādās tehnikās – apgleznoti, kausēti, gravēti, aplicēti, likti mozaīkā. Tas, ka žūrijai nebija viegli izvēlēties, liecina dalītās otrās un trešās vietas. Kopumā konkursā ir 21 laureāts. Jaunākajam 7 gadi, vecākajam – 17 gadi”.

 

Juveliermākslinieks Oļegs Auzers, žūrijas komisijas loceklis saka: ”Mans princips šādos konkursos ir – likt visaugstāko vērtējumu visiem. Bērni ir jāmotivē. Pēc tam dzīve un laiks rāda, kas paliek tajā nišā un kam tas izvēršas ilgtspējīgā darbībā.”

Saeimas deputāte, Ļubova Švecova, žūrijas komisjas locekle: „Izvēlējos savus favorītus vairāk intuitīvi, jo pašai profesionālā līmenī ar stiklu nav saistības. Patīkami pārsteidz, ka Latvijā joprojām ir tik daudz mākslas skolu un interešu centru jauniešu, kam interesē stikls”.

Konkursa darbi tiks izstādīti Kr. Barona muzejā Barona ielā 3, Rīgā, 31.oktobrī  Barona dzimšanas dienā plkst.13.00., kur tos varēs aplūkot līdz šī gada beigām.

 

Info :

Ilze Rimicāne, BJC “Daugmale” pedagogs, māksliniece, žūrijas pārstāve

Inga Jaunzeme (māksliniece, Krišjāņa Barona muzeja konkursa projekta konsultante, mob.t.  +371 26 66 11 99, www.baronamuzejs.lv)