Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi

2020. gada 14. oktobrī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde sadarbībā ar Rīgas Interešu izglītības metodisko centru un interešu izglītības iestādēm organizēja forumu “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”.

–> FOTO

–> LASIET PAR FORUMU 

Forums tika organizēts ar mērķi veicināt jaunu, inovatīvu darba formu ieviešanu mūsdienīga interešu izglītības procesa īstenošanai.
Mūsdienu straujo pārmaiņu pasaulē īpaši svarīgi spēt pieņemt izaicinājumus un pielāgoties pārmaiņām, būt atvērtam jaunām idejām. Būtiska loma ir pedagogu, audzēkņu un vecāku savstarpējai sadarbībai, labās prakses un pieredzes apmaiņai, pedagogu radošuma uzlādei, kā arī mūsdienīgai metožu un tehnoloģiju izmantošanai. Forumā bija iespēja gūt priekšstatu par 21. gadsimta tendencēm, izaicinājumiem un inovatīviem risinājumiem interešu izglītībā, uzklausīt personību stāstus, kā arī dalīties pieredzē un līdzdarboties kādā no četrām praktiskajām domnīcām:
– risinājumi mūsdienīgai interešu izglītībai;
– jēgpilns sadarbības modelis interešu izglītībā;
– radošuma uzlādes un izlādes instrumenti;
– skolotājs kā vērtība.

Foruma lektoru vidū bija gan Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņu universitātes profesori, docētāji un pētnieki, gan žurnālisti, uzņēmēji, ārsti u.c. profesionāļi, kas dalījās ar savu pieredzi un zināšanām.

Milzīgs paldies Foruma organizatoriem!
@Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
@Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs

Šī bija fantastiskā diena un pieredze, idejas un motivācija aktīvi darboties!
#maninterese
#interešuizglītībaibūt

Noslēdzies forums “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

Video ieskats forumā “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

Vitas Brakovskas uzruna forumā “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

Forumā “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi” moderatore un biedrības “Zinis” vadītāja Vita Brakovska uzsvēra, ka interešu izglītība Latvijā ir vērtība, kurai ir būtiska loma katras personības attīstībā. Interešu izglītība audzina “Zelta jaunatni”, kas ir šeit un tagad. Tā nodrošina personības daudzpusību un iespēju sevi realizēt dažādās jomās. Jaunieši ir interešu izglītības jēga jeb “pārliecinātāji”.

Ilzes Salenieces uzruna forumā “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra pētniece Ilze Saleniece forumā dalījās par nākotnēšanu izglītībā: izglītības attīstības tendencēm Latvijā un pasaulē. “Ir svarīgi izprast un izlūkot nākotni ļoti dažādās jomās, sabiedrības attīstības procesos – ekonomikā, politikā, vidē un tehnoloģijās, lai spētu pieņemt gudrus lēmumus.

Zuargusa uzruna forumā “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

Mācību un emocionālā intelekta treneris Zuarguss pārliecināts, ja cilvēks bērnībā ir kaut ko darījis – dejojis, spēlējis teātri, dziedājis, spēlējis mūzikas instrumentu, veidojis, zīmējis utt., tad pastāv daudz lielāka iespēja sevi realizēt. “Pētījumi liecina, ka bērni, kuriem neļauj radoši realizēties, paliek destruktīvi.

Airisas Šteinbergas uzruna forumā “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes (ETHZF) Humanitārā institūta direktore asociētā profesore Airisa Šteinberga atzīst, ka pēdējos desmit gadus piedzīvojam pārmaiņas, kuras nevaram nedz ieraudzīt, nedz aptaustīt, nedz pārbaudīt, tātad ne vienmēr tās var konkrēti definēt, bet tās notiek mūsu prātos.

Ilzes Dzenovskas uzruna forumā “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

“Sadarbība un sadzīvošana kļūst par vienu no galvenajām dzīves pratību kopumiem. Cieņpilna sadarbība, sapratne nozīmē būt līdzvērtīgās varas attiecībās, spēja dalīt atbildību par lēmumiem, kad spējam pateikt spēcīgu “jā!” savām vērtībām un vajadzībām, spējam “turēt asti gaisā” un spējam to palīdzēt izdarīt arī otram, spējam pateikt arī “nē!” un atzīt savas kļūdas. Sapnim ir sakņojums pagātnes pieredzē,” stāsta apzinātas komunikācijas un cieņpilnas domstarpību risināšanas trenere Ilze Dzenovska.

Edgara Kvjatkovska uzruna forumā “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

Mākslinieks, tēlnieks, burātājs, uzņēmējs Edgars Kvjatkovskis, runājot par interešu izglītību viņa personības attīstībā, atceras: “Esmu apmeklējis Rīgas Jauno tehniķu stacijas/centra kuģu modelēšanas pulciņa nodarbības 12 gadu un tas ir palicis manās atmiņās kā labākais, kas ar mani ir noticis. Apguvu daudzas nozīmīgas prasmes, kuras pielietoju līdz pat šodienai.

Rudītes Spakovskas uzruna forumā “Interešu izglītība – vērtības un izaicinājumi”

Žurnāliste, LTV ziņu dienesta “Panorāmas” atbildīgā redaktore Rudīte Spakovska atceroties savu pieredzi interešu izglītībā atzīmē, ka fotopulciņā apgūta prasme fotografēt ir patiesībā niecīga daļa no tā, ko interešu izglītība dod katram, kas tajā iesaistās un uzsver “Pēc laika, skatoties atpakaļ, sapratīsi, ka tieši interešu izglītībā iemācījies atbildību, laika plānošanu, pašmotivēšanu un problēmu risināšanu.