BJC „Daugmale” šaha pulciņa audzēkņi devās ekskursijā uz Skrīveriem

BJC „Daugmale” šaha pulciņa audzēkņi devās ekskursijā uz Skrīveriem

12.jūnijā BJC „Daugmale” šaha pulciņa audzēkņi ar vecākiem un treneri piedalījās ļoti interesantā ekskursijā Skrīveros. Apmeklēja trīs brīnišķīgus objektus Skrīveros un Skrīveru apgabalā.

Vispirms apmeklējam vecāko konfekšu fabriku Ziemeļeiropā „Skrīveru Gotiņa”. Šajā fabrikā ražo konfektes „Gotiņa” jau kopš 1957.gada!

Fabrikā „Gotiņa” mums bija lieliska iespēja sajust vēstures elpu un bērnības garšu,  „Gotiņas” tur top jau sešdesmit gadus. Kā arī apskatījāmies konfekšu „Gotiņa” iepakojumu kolekciju un senus darbarīkus. Visi audzēkņi tika pacienāti ar ekskluzīvām „Ģotiņām kažociņā”. Visi iemācījušies ietīt savas konfektes līdzņemšanai!

Pēc tam devāmies uz ģimeņu uzņēmumu „Skrīveru Mājas Saldējums”.  Mums pastāstīja interesantas lietas par saldējumu ražošanas procesu. Degustējām retus saldējuma veidus: kartupeļu ar tomātiem, ogļu, ķirbju, paniņu ar citronu saldējumus. Pēc tam mūs uzcienāja ar lielu 5 kilogramu plombīra saldējumu! Ar ievārījumu un brūklenēm! Mēs ēdām tik daudz, cik mēs gribējām: katrs pa 4-5 vafeļu saldējuma glāzītēm! Tas bija burvīgi!  Ļoti viesmīlīgs uzņēmums!

Pēc lieliskām saldajām pusdienām, devāmies pie Kalnamuižas ezera  uz “Laimes lāča taku” mežā. Tur mēs redzējām dažādas skulptūras no koka, kurus veidojuši vietējie amatnieki.

Info un foto Šaha skolotāja Poļina Ni