Ar vizuālu prezentāciju un ziņojumu par Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” ieguvumiem un izaicinājumiem Eiropas Savienības Fondu projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” aktivitāšu īstenošanā 2021.gada 4.marta tiešsaistes vebinārā uzstājās Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” interešu izglītības metodiķes Inga Korņejeva un Iveta Eihe.
Projektā Bērnu un jauniešu centrs „Daugmale” iesniedza 14 pieteikumus, uzsverot zināšanu apgūšanu kompetencēs balstītā jaunā, dažādā, neierastā pieejā profesionālu pedagogu vadībā ar atbilstošu tehnisko nodrošinājumu piemērotās telpās.
Bērnu un jauniešu centrs „Daugmale” piedāvā lielisku iespēju uzturēt veselīgu dzīvesveidu Reģionālajā sporta centrā „Ķengarags”; veikt stājas korekciju profesionāla trenera vadībā; trenēt izturību un veiklību uz kāpšanas sienas; apgūt profesiju dažādību; iepazīt tehniskās jaunrades un radošo industriju aktivitātes; uzlabot loģisko domāšanu matemātiskajos rokdarbos; iedziļināties vides izglītībā; attīstīt komunikācijas prasmes angļu valodā, pielietojot jaunas, radošas, inovatīvas metodes. No vienkāršā līdz sarežģītam; no atsevišķu faktu apgūšanas līdz spējai tās kompleksi pielietot un pārvaldīt.
Daži no Bērnu un jauniešu centra „Daugmale” pieteiktajiem, skolu izvēlētajiem un realizētajiem projektiem ir šādi:
Programmēšanas pamatu apguve, kurās izglītojamie apgūst digitālo problēmu risināšanas un algoritmisko domāšanas veidu.
LEGO radošās darbnīcas ar sagatavotiem materiālu un rīku komplektiem lego pamatu apguvei ar mērķi padarīt šo sarežģīto nozari saprotamu un interesantu.
FOTO, VIDEO apstrāde un animācija, kur izglītojamie iepazīstas ar freeware informācijas tehnoloģiju pieejamību video un foto apstrādē, kā arī apgūst pamatiemaņas grafisko objektu apstrādē.
Nodarbības “Ugunsdrošība ikdienā” – teorētiskas un praktiskas nodarbības Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” un Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, apgūstot piesardzību un zināšanas ar ugunsdrošību saistītos jautājumos sadzīvē, pasākumos un apkārtējā vidē.
Kā redzam, zinātne, tehnoloģijas un matemātika iet roku rokā ar ikvienu zināšanu apgūšanu kompetenču balstītā pieejā.
„Radoši Droši” – Bērnu un jauniešu centrs „Daugmale” ir gatavs jauniem izaicinājumiem un ir atvērts sadarbībai ar jums. Kontaktinformācija sadarbībai atrodama interneta vietnē bjcdaugmale.lv
Visas BJC „Daugmale” iesniegtās aktivitātes Eiropas Savienības Fondu projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros:
Nodarbības “Ugunsdrošība ikdienā”
“Veselīga dzīvesveida skola”
Tematiskas angļu valodas nodarbības individualizētam mācību atbalstam
“Vesela un stipra mugura”
Matemātiskie rokdarbi
No veidošanas līdz keramiķa profesijai
“Profesiju pasaulē”
FOTO, VIDEO apstrāde un animācija
LEGO
Programmēšanas pamatu apguve un IT nodarbības
Tehniskās jaunrades nometne
Valodu nometne
Jauno makšķernieku nometne “Atlaid Zelta zivtiņu”
“Veselīga dzīvesveida skola” – Sporta svētki un sporta dienas
Atsauksmes:
Bērnu un jauniešu centram “Daugmale” dalība ESF projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ir ļoti īpaša. Mums ir izveidojusies interesants sadarbības veids ar kaimiņ skolām. Paldies par iespēju piedalīties vebināru cikla “Ieguvumi un izaicinājumi skolēnam, skolotājam, skolai projekta aktivitāšu īstenošanā”. Individuālās kompetences un digitālās prasmes augstā līmenī šobrīd tiek pieprasītas visās nozarēs, līdz ar to efektīvāka to izmantošana un izpratne palīdz daudz ātrāk paveikt ikdienā nepieciešamos uzdevumus. Piedalīties vebināru ciklā, pedagogiem, savā ziņā, bija izaicinājums pilnveidot savasdigitālās prasmes, lai tās pilnvērtīgi varētu izmantot ikdienas darbu veikšanā, atrast motivāciju turpmākām darbam, saprast, kā iedarbināt radošuma mehānismu. Katrā vebinārā bija ietverti praktiski uzdevumi un pieredzes apmaiņa, kad pedagogi iemācās droši un atbildīgi izmantot individuālās kompetences, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un ar to starpniecību radīt jaunas zināšanas. (BJC “Daugmale” izglītības metodiķe Inga Korņejeva)
Vebināru cikls bija kā vērtīgs, pieredzes bagāts piedzīvojums, kurā katrs tā dalībnieks varēja pasmelties savām šībrīža vajadzībām nepieciešamo: radoši pilnveidot savu ikdienas pedagoģisko darbību, uzlādēties pašam, iedvesmot un iedvesmoties. Visvērtīgākais šajos vebināros bija ieklausīties profesionāļu viedokļos, uzklausīt projektā iesaistīto iestāžu pieredzi, kā arī iespēja pašai aktīvi iesaistīties. Tas nepārprotami motivē turpināt darboties vēl labāk, radošāk un mūsdienīgāk. Liels paldies organizatoriem! (BJC “Daugmale” izglītības metodiķe Iveta Eihe)